Технологічні компанії з Ізраїлю та США готові евакуювати своїх співробітників з України, якщо ті захочуть, пише американський Forbes. Компанії бояться, що у випадку загострення ситуації в країні будуть проблеми з доступом до інтернету, як це було в Білорусі та Казахстані. Forbes зібрав ці та інші новини за тиждень
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Український виробник декору з коноплі та грибів S.Lab залучив 80 000 євро. Інвестор українського S.Lab – естонський акселератор Startup Wise Guys. Основний продукт стартапу – екологічне пакування та предмети декору на основі грибів та стебел конопель. За словами засновників, цей матеріал на 100% біорозкладний.
S.Lab отримав від Startup Wise Guys 50 000 євро готівкою та 30 000 євро для участі у програмі. До кінця програми S.Lab планує додатково залучити 500 000 євро. Угода зі Startup Wise Guys передбачає, що компанія передасть акселератору частку бізнесу. Точний відсоток не розкривають, проте згідно з умовами програми, він не перевищує 9%.
ІТ-компанії зі США та Ізраїлю почали планувати евакуацію віддалених співробітників з України, пише американський Forbes. До цього їх спонукає нарощування військ і напруги з боку Росії на українському кордоні.
- Американська Cimpress, яка минулого року купила український фотосток Depositphotos, пропонує евакуювати 500 своїх співробітників або перевезти їх в західні області країни.
- Ізраїльський конструктор сайтів Wix готовий евакуювати 1000 українських співробітників і їхні сімʼї. Тимчасово вони можуть перебратися до Туреччини.
- Гемблінгова компанія Parimatch, яка зареєстрована на Кіпрі, готова допомогти співробітникам, якщо вони захочуть кудись переїхати. Зараз в офісі Parimatch в Україні працює близько 1000 спеціалістів. «На данний момент лише декілька співробітників прийняли рішення про релокацію», – каже Максим Ляшко, партнер холдингу Parimatch.
Серед інших компаній зі схожими планами – американська Ciklum, маркетплейс для фрілансерів Fiverr і стартап AppsFlyer.
До топ-100 аутсорсерів світу увійшли 12 IT-компаній з України. Рейтинг The 2021 Global Outsourcing 100 оцінює компанії за чотирма критеріями: відгуки клієнтів, сертифікації та нагороди, інноваційність рішень та проекти корпоративної соціальної відповідальності.
Ось які українські сервісні компанії потрапили у список:
- Ciklum
- Computools
- Eleks
- Infopulse
- Innovecs
- Intellias
- Intetics
- Miratech
- N-iX
- NIX
- Sigma Software
- Softengi
Також до рейтингу потрапили аудиторські компанії з офісами в Україні:
- Deloitte
- EY
- KPMG
Білоруські ІТ-шники створили Tinder для месенджерів і планують відкрити офіс в Україні. Команда стартапу Zodier розробляє чат-боти для знайомств у Facebook, Viber і і Telegram. У понеділок, 14 лютого, сервіс вперше запустили в Instagram.
Чат-ботами Zodier користується понад 60 000 українців, за словами CEO стартапу Матвія Грамовича. Також навесні Zodier планує відкрити офіс у Києві – це дозволить посилити маркетингову команду та збільшити кількість українських користувачів.
Французька ІТ-компанія Sii Group планує відкрити 5 офісів в Україні та найняти до 3000 спеціалістів. Аутсорсер Sii Group має 13 000 працівників по всьому світу та 88 локацій. Серед її клієнтів – спортивна компанія Puma та фармацевтична Roche. В Україні компанія працює вже 15 років, проте має нові плани – відкрити офіси в Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та розштирити штат із 40 людей до 3000.
Українська компанія ЛУН виходить на ринок Франції. Її сервіс із пошуку нерухомості Flatfy уже працює у 30 країнах, а наступні ринки – Франція та Велика Британія, розповів співзасновник ЛУН Денис Циганок.
Заявки в «Дія City» подали вже 88 компаній, а офіційними резидентами стали 68 ІТ-компаній. Серед них: Ajax Systems, Samsung, monobank, Megogo, Reface та Plarium. Сервіс поштової доставки «Нова Пошта» також розглядає можливість вступу.
У межах «Дія City» деякі компанії створили організацію для захисту своїх прав. Щоб долучитися до неї, треба подати заявку на сайті. Це об’єднання створили компанії, які брали участь у розробці правил для «Дія Сity», зокрема, EPAM, Sigma Software, Softserve, NIX Solutions, Altexsoft.
Верховна Рада прийняла законопроєкт про хмарні послуги у другому читанні. Завдяки цьому законопроєкту державні органи зможуть використовувати хмарні середовища для зберігання інформації, а не купувати власні фізичні сервери.
Навіть якщо лише половина потреб в ІТ-сфері буде задовольнятися за рахунок хмарних послуг, то сукупна економія може досягти 40 млрд грн у 2020-2024, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкта.
Оновлено: додали коментар Parimatch

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.