Зруйнований росіянами ТЦ «Амстор» у Кременчуці. Фото Булашев Олег / УНИАН
Категорія
Картина дня
Дата

Найбільший ТЦ міста. Кому належав торговий центр «Амстор» в Кременчуці, який вщент зруйнувала Росія

Зруйнований росіянами ТЦ «Амстор» у Кременчуці. Фото Булашев Олег / УНИАН

Зруйнований росіянами ТЦ «Амстор» у Кременчуці — один з найпопулярніших торгових центрів міста. У ньому працювали єдині в місті Comfy, «Будинок іграшок», Brocard, Intertop та інші великі українські ритейлери, які часто відвідували місцеві жителі

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

27 червня російські війська обстріляли центр Кременчука на Полтавщині, в результаті чого згорів місцевий торговий центр «Амстор». Від пожежі, за даними ДСНС, загинуло 18 людей, поранено 59. Пошук зниклих безвісти триває досі. 

Це був найкращий ТЦ в цьому двохсоттисячному місті, розповідає на умовах анонімності директор компанії, у якої в «Амсторі» працював магазин. У ньому були єдині в місті маркети електроніки Comfy та Eldorado, а також великий «Сільпо» та брендові точки Intertop та Colinʼs. «Була асоціація: якщо треба купити електроніку, то треба йти до «Амстору», якщо замовити в інтернеті – то в Rozetka, яка в тому ж ТЦ», – каже Forbes житель Кременчука Артем Васильєв. Сам він з родиною відвідував торговий центр регулярно раз на тиждень.

Крім того, на території «Амстору» був розташований приміський автовокзал, а поруч – залізнична станція. «Немісцеві там чекали на автобус або потяг і заходили попити каву, погуляти чи навіть щось купити», – розповідає Васильєв.

Загальна площа кременчуцького «Амстору» становила 11 000 кв. м, в ньому працювали чотири десятки магазинів різних форматів. Він користувався великим попитом серед покупців та орендарів. В «Амсторі» була нульова вакантність, розповідає директор «Української торгової гільдії» (UTG) Євгенія Локтіонова. Управляючий обʼєктом – Urban Smart Solutions планував його розширення, каже Forbes її директор Роман Ємець. 

За оцінкою Локтіонової, вартість подібного ТЦ може становити $15–20 млн. А якщо рахувати з магазинами, то не менше $50 млн, каже вона. За її словами, це був не новий обʼєкт, а побудований на початку двохтисячних років, але за всіма сучасними правилами. Зокрема, у нього була велика парковка. 

Чому «Амстор» працював під час повітряної тривоги? Мер Кременчука Віталій Малецький, стверджує, що так вирішила адміністрація ТЦ. Директор Urban Smart Solutions Ємець не коментує цю інформацію, оскільки зараз, за його словами, тривають зовнішнє та внутрішнє слідства. 

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

Найбільший ТЦ міста. Кому належав торговий центр «Амстор» в Кременчуці, який вщент зруйнувала Росія /Фото 1
ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

ДСНС України

Попередній слайд
Наступний слайд

Компанія, що управляє «Амстором», належить одному з найбагатших українців Вадиму Новинському. Він – партнер з холдингу «Метінвест» найбагатшого українця Ріната Ахметова. 

Кременчуцький «Амстор» — один з 10 торгових центрів під управлінням Urban Smart Solutions. Вони розташовані в Донецькій, Запорізькій, Полтавській та Дніпропетровській областях. Заснував мережу у 2002 році донецький бізнесмен Володимир Вагоровський. У 2009-му 70% «Амстору» купив Новинський. В результаті корпоративного конфлікту, який виник у 2014 році, бізнесмен став єдиним власником «Амсторів». На місці однойменних супермаркетів, що були в торгових центрах, почали відкриватися магазини «Сільпо».

У 2019-му господарчій суд Дніпропетровської області визнав банкрутом компанію — власника «Амстору» та відкрив ліквідаційну процедуру. Згідно судових матеріалів, обсяг вимог до боржника склав 2,33 млрд грн, а обʼєм активів — 26,3 млн грн. Зокрема, державному «Укрексімбанку» компанія заборгувала 1,15 млрд грн.

У 2020 році «Укрексімбанк» через Prozorro продав «Амстори» за 456 млн грн компанії Ігоря Мазепи, засновника та СЕО Concorde Capital. Стартова ціна складала 283,5 млн грн. У 2021 році вона знову передала «Амстор» в управління структурою Новинського. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні