Український військовий фотографує залишки російської ракети в селі Богодарово 25 квітня 2022 року. /Getty Images
Категорія
Картина дня
Дата

Росія випустила по Україні ракет на $7,5 млрд. Оцінка Forbes

Український військовий фотографує залишки російської ракети в селі Богодарово 25 квітня 2022 року. Фото Getty Images

Росія випустила по Україні понад 1300 ракет, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Forbes порахував, скільки вони можуть коштувати, і публікує розрахунки

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Оціночна кількість ракет «Калібр», випущених по Україні, – 235 одиниць. До них відносяться 183 ракети, які, за даними Міноборони, були випущені до 24 березня, та 52 ракети, випущені 26 березня. 

Оцінюючи кількість ракет «Калібр», Forbes врахував лише випадки, коли достеменно відомо клас ракети, яку було запущено по Україні. Насправді таких ракет могло бути більше.

Точної статистики кількості випущених ракет «Іскандер», «Точка-У» та ракет класу X також немає, тому Forbes припускає, що їх співвідношення залишилося таким, яким було на 24 березня, коли Міноборони оприлюднювало таку інформацію:

  • 62% ракет цих трьох класів припало на «Іскандер»;
  • 30% – на ракети класу X;
  • 8% – на «Точку-У».

Вартість ракет може сильно відрізнятися. «Точка-У», за даними сайту Military Russia, оцінюється у $300 000; вартість «Калібру» – $6,5 млн відповідно до експортного контракту з Індією в 2006 році; ракети класу Х-101 – більш сучасні та досконалі, ніж «Калібри», та, за оцінками експертів, у рази дорожчі, ніж «Калібр».

Загальна вартість випущених по Україні ракет сягає $7,5 млрд.

Росія випустила по Україні ракет на $7,5 млрд. Оцінка Forbes /Фото 1

Для порівняння: ця сума перевищує 82 з 85 річних місцевих бюджетів суб’єктів РФ – усіх, окрім Москви, Московської області та Санкт-Петербурга.

З початку війни, за словами Маляр, запаси ракет скоротилися більше ніж удвічі, а швидко відновити запаси буде складно, оскільки можуть виникнути проблеми із закупівлею комплектуючих.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні