Без особистого бренда ви можете побудувати стабільний бізнес, але потрапити на обкладинку Time або обвалити глобальний ринок одним твітом – ніколи. По-справжньому впливові бренди – це завжди впізнаваний власник та/або топменеджер
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Щороку тренди у власному брендингу змінюються. Нещодавно стелею вважався персональний сайт-візитівка і більш-менш активний акаунт в Facebook. Зараз вирізнятися і конкурувати за увагу та гроші клієнта стає все важче.
10 трендів в особистому брендингу, які будуть актуальними для бізнесу цього року.
1. Покажи своє обличчя
Люди вірять людям та купують у людей. Знеособлені пости від компаній та стандартні рекламні сюжети все менш ефективні. Зараз власники мікробізнесів самі рекламують свою продукцію – чи це ручна кераміка, фермерські овочі чи ресторанний бізнес. Усе тому, що ми охочіше віддамо гроші тим, кого знаємо в обличчя, кому можемо адресувати подяку чи обурення безпосередньо в особистих повідомленнях.
Селфі, відео на фронтальну камеру демонструють відкритість та формують довіру. Через лайфстайл першої особи ми «олюднюємо» бізнес, пристібуємо до себе не лише клієнтів, партнерів та замовників, а й команди/менеджмент.
2. Відео – безперечний лідер
Публікуйте відео-історії, пробуйте TikTok та Shorts у Youtube, навіть якщо ви серйозний підприємець. Це не про жарти та мемчики, це про довіру, яка конвертується у прибуток. Будьте собою, діліться корисним контентом, давайте рекомендації, влаштовуйте інтерактив із глядачами.
3. Будь на зв'язку
Отримувати особисті відповіді від людини, яку ти давно читаєш у соціальних мережах, приємно. Коментар власника або топменеджера під критичним постом користувача показує його готовність відповідати за роботу своєї компанії та особисто вирішувати проблеми клієнта.
4. Не онлайном єдиним
Не втрачайте можливість показати себе та ділитися експертизою на офлайн-заходах. Тут відкривається широкий асортимент опцій, щоб запам'ятатися аудиторії та просувати себе і свій бізнес: яскрава зовнішність, харизма, пропрацьована презентація, поставлений голос тощо.
5. Автентичність, що межує з недбалістю
Відтретушовані до невпізнання портретні фотографії, пости, вишиковані у стрічці під лінійку та за кольорами, – вчорашній день як для сторінок брендів, так і для особистих облікових записів. Від глянцю всі втомилися, у тренді «справжність». Показувати себе перед цільовою аудиторією живим і натуральним, як є, означає відкривати нову грань довіри.
6. Неідеальність
Портачать усі. Тому історії про факапи отримують великі охоплення. Це завжди практично, повчально та формує лояльність. Не бійтеся ділитися своїми невдачами. Ваша щирість підкупить і приверне більше уваги, ніж «бездоганні фото бездоганних людей, які живуть своє бездоганне життя».
7. Колаборація
Партнери, члени команди, тематичні спікери у ваших нішах – все це чудове поле для нарощування аудиторії та просування товару/продукту/бізнесу. Проводьте тематичні прямі ефіри, запускайте проєкти, публікуйте спільні фото. Головне – об'єднуватися та залучати до процесу інших.
8. Особистий контент у комерційних акаунтах
Ті, хто не має сил, бажання чи рішучості окремо розвивати персональний бренд, можуть почати з малого. Інтегруйте особистий контент власника на сторінки компанії/продукту/товару. Це стане добрим стартом при мінімумі витрат.
9. Дивись ширше. Дуже широко
Для просування товару/послуги/бізнесу ми використовуємо не менше п'яти точок дотику до аудиторії. У персональному брендингу – аналогічно. І соціальні мережі – лише одна з них. Живі виступи, публікації у ЗМІ, організація івентів для ваших аудиторій, Telegram-канали, а для когось підкаст чи навіть книга – актуальний арсенал, який можна і потрібно використовувати у 2022 році.
10. Делегування
Не зовсім тренд, але дуже важливий інструмент, який дозволить використати всі попередні тренди, а не провести 2022 рік під гаслом «Знаю, що треба робити, але не встигаю». Контент може готувати грамотний аутсорс, шукати партнерів для колаборацій – особисті помічники або асистенти, знімати вас для сторіз – рідні та колеги. Знайдіть будь-яку допомогу, яка розвантажить вас, але дозволить вести системну роботу над власним брендом. Це гарантовано дасть ривок у всіх сферах, насамперед – у бізнесі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.