«Книжковий Арсенал 2024» тривав із 30 травня по 2 червня. Понад 35 000 гостей придбали тисячі книг, виторги видавництв сягнули сотень тисяч гривень. Які видання користуються найбільшою популярністю в українського читача?
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
«Книжковий Арсенал» 2024 року запам’ятається стендом «Книги, знищені Росією». Обгорілі видання привезли з друкарні «Фактор-Друк», частково зруйнованої ракетним ударом за тиждень до форуму. «Трагедія додала уваги до стенду і книжок Vivat, – каже генеральна директорка видавництва Юлія Орлова. – Ми вдячні, що читачі купували наші книжки, за дописи в соцмережах, за флешмоб у підтримку, це надихає відновлюватись якомога швидше, триматися разом та створювати нові видання».
Команда організаторів очікувала більше відвідувачів, ніж торік, але реальність перевершила сподівання, каже директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта. За три з половиною дні «Книжковий Арсенал» зібрав понад 35 000 людей. У 2023-му на фестиваль завітали 28 000 гостей.
Найбільші черги були у вихідні: щодня приходило до 10 000 відвідувачів, каже Островська-Люта. Чекати треба було 15–30 хвилин, хоча інколи час очікування сягав 50 хвилин, додає вона. Затримки виникли через заходи безпеки – на вході працювали пʼять рамок металодетектора.
Участь у «Арсеналі» взяли пʼять книжкових магазинів та понад 100 видавництв. «Раді, що цього року фестиваль повернувся до формату стендів видавців», – каже PR-менеджерка КСД Тетяна Рябченко.
У 2023-му книги продавали не видавництва, а книгарні: так зробили, щоб зменшити кількість учасників, яких потрібно було б евакуювати у випадку тривоги. Це вплинуло на продажі. Yakaboo Publishing продали близько 60% асортименту, Vivat – понад 3000 книжок. «Це дуже мало для нас», – казала торік Орлова.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.