Категорія
Життя
Дата

Як надати першу домедичну допомогу. Основні рекомендації та корисний онлайн-курс

«Кожна пляшка запалювальної суміші з даху на ворожий танк, кожен постріл з мисливської зброї по авто окупанта різко знижує наступальні апетити загарбників», – закликають українські війскові. Знання перших правил домедичної допомоги не менш корисне в умовах військової агресії. МОЗ опублікували список рекомендацій щодо того, як надавати невідкладну допомогу цивільним особам.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Що радить Міністерство:

  • Надавайте першу допомогу лише за умови, що ви у безпеці. Огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.
  • Перемістіть постраждалого у більш безпечне місце, якщо це можливо.
  • Оцініть стан. Перевірте, чи людина у свідомості, чи вона дихає. Для цього можна звернутися до неї із запитанням. Не натискайте на частини тіла пораненого, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – не менше двох-трьох видихів за 10 секунд. Видих – це підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає. 
  • Зателефонуйте «103» та викличте бригади екстреної медичної допомоги. 
  • Зупиніть критичні кровотечі. Накладіть кровоспинний джгут, турнікет чи тугу пов’язку максимально вище від місця кровотечі на кінцівки постраждалого. За відсутності засобів для зупинки кровотечі затисніть рану та не припиняйте до приїзду медиків чи накладення турнікета або джгута. Припинення затискання рани потенційно може бути смертельним. 
  • Якщо в постраждалого в роті є сторонні предмети, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів. 
  • Якщо після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явилися життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.
  • Тримайте пораненого в стабільно боковому положенні до приїзду медиків. 
  • Не залишайте постраждалого самого. 

Що ще ви можете зробити? Подивитись онлайн-курс з надання першої допомоги від компанії FAST, заснованої Федором Сердюком. У курсі – 16 коротких відео. Також можна підписатися на бот Джгут 2.0, який підкаже, як грамотно відреагувати, коли людині поруч з вами погано. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні