У карпатському селі Нижня Рожанка вздовж схилу вишикувались вісім дерев’яних будинків. Один із них належить сім’ї Біласів – Лідії, співзасновниці Креативної Міжнародної Дитячої Школи, та Всеволоду, віцепрезиденту IDS Borjomi International. Дім придбали у 2017 році
Лідія Білас вважає, що у людини має бути мінімум три будинки, аби реалізовувати різного себе у різних місцях. Підприємиця живе в Моршині та іноді в Києві, а цей дім вона облаштувала для відпочинку та перезавантаження.
Рішення про покупку Біласи ухвалили, коли приїхали погостювати у друзів. «Я стояла на балконі, дивилась на будинок поруч і відчувала, що мені хочеться бувати тут частіше», – згадує Лідія.
Власники семи будинків поруч – друзі родини. Зазвичай усі сусіди з’їжджаються одночасно на свята чи вихідні. Як розважається велика компанія? Розмовляє. «Зараз незвично не сидіти в телефоні, – зауважує Білас. – А тут хоч і присутні ознаки цивілізації, але користуватися ними необов’язково». Інколи зникає зв’язок, а інтернет нестабільний.
«Коли планували дизайн, я казала, що хочу приїздити сюди й розчинятися», – розповідає Білас. Інтер’єр будинку створював архітектор Віктор Романинець. Від притаманного місцевості бойківського стилю Лідія відмовилась. «Хотілось зробити легкий ф’южн. Прокидаєшся й не зовсім розумієш, у якій частині світу знаходишся».
У дизайні будинку використано зображення птахів, яких змальовували із татуювання на руці Білас. «Птахи – мій символ внутрішньої свободи, а тут її дуже багато. Можна усамітнитись чи відпочити з друзями, погуляти по горах, сісти на квадроцикл і за три-чотири години доїхати до Закарпаття», – каже співзасновниця КМДШ.
Стеля складається з кількох ярусів, світильники та крісла нагадують бульбашки чи кактуси, а металеві столики схожі на пеньки. Більшість меблів у будинку – від улюбленого бренда Білас Roche Bobois. Серед матеріалів переважають дерево, камінь та скло.
На першому поверсі будинку – вітальня та кухня, на другому – спальня та гостьова кімната. Частину простору займає тераса.
Двері у будинку є тільки на виходах та у санвузлах. Спальню від гостьової кімнати візуально відділяє гутне скло, створене львівською художницею Еліною Білоус. «Хотілось залишити цей простір відкритим. Ми не ставили стіну, щоб не було відчуття зайвих кордонів», – додає Білас.
Килими з овечої шерсті Tykafurlux робили на замовлення. Візерунки для них малював Віктор Романинець.
Декоративне металеве перо створив львівський художник Олег Крачковський.
Голови тварин, якими часто декорують будинки в горах, тут не справжні, а порцелянові. Гостьову кімнату прикрашає полотно із конем. «Поки тут мало картин, – говорить Білас. – Мені хотілось би додати сюди твори сучасного мистецтва, але я маю відчути, що це буде гармонійно».
Білас рідко приїздить у будинок сама чи з чоловіком: зазвичай тут відпочиває ціла компанія. «Це ідеальний простір для шести осіб. Ми можемо комфортно розміститися та зберегти камерність і атмосферність», – каже підприємиця. Біля будинку можна грати у теніс, футбол, плавати у басейні, кататись на квадроциклах, ходити пішки та на лижах. У горах – збирати гриби, ягоди і проводити час на природі.
«Не знаю, що було первинним: ми принесли сюди спокій чи місце було таким спокійним, – додає Білас. – Але що б не відбувалося ззовні, тут немає тривоги. Натомість перестаєш бігти й поспішати. У цьому місці прекрасно читається, твориться та пишеться. З іншого боку, тут величезний простір для активного відпочинку».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.