Ситуація на фондовому ринку змінюється із завидною частотою. У таких умовах одна із можливостей заробити — це робота з опціонами на викуп акцій публічних компаній, які інвестор може купувати окремо або ж структурувати в ноти з купонною прибутковістю 8–10% річних
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ще зовсім недавно ринок знаходився на своєму історичному піку (основні індекси досягли максимуму в період із 3 до 7 вересня). До того ж він волатильний і «перегрітий».
Низка макроекономічних чинників вказує на те, що будувати прогнози щодо динаміки цього ринку найближчі кілька кварталів буде складно.
Діюча досі в США стимулююча монетарна політика поступово заміщується на нейтральну, процес починається зі скасування програми кількісного помʼякшення.
Morgan Stanley, Bank of America і Deutsche Bank відзначають значні ризики зниження ринку й оновлюють прогнози по таргетам S&P 500 на кінець року. Згідно зі звітом Morgan Stanley, економіка США входить у фінальну стадію завершення mid-cycle, і це може закінчитися ринковою корекцією розміром 10–20% у результаті підвищення процентних ставок.
Аналітики Bank of America (BofA) на прикладі звіту американської компанії PPG Industries зазначають: пік зростання економіки пройдено. PPG називають барометром промислової активності — компанія спеціалізується на виробництві захисних і декоративних покриттів, листового скла, а також промислових і спеціальних хімікатів. Клієнти компанії — представники автомобільної, будівельної, хімічної та інших галузей виробничого сектора. Після звіту за другий квартал PPG Industries скоротила прогноз по виторгу на наступний квартал на 6.3%.
Економіка входить до ринкового циклу, за якого, згідно з прогнозами провідних світових експертів, фондовий ринок буде зростати максимум на 10% на рік, зберігаючи стабільно високі коливання.
Які рішення у такій ситуації приймати інвестору
Знайти кращі компанії на піковому ринку за прийнятною ціною можна завжди, якщо правильно підходити до пошуку, відбору, аналізу.
Це нешвидка робота, тому в процесі важливо правильно організувати роботу з вільними активами, які поступово «зʼїдаються» високим рівнем інфляції (за різними оцінками інфляція у США, наприклад, на споживчому рівні перевищила 5%). Ще одна важлива обставина: на ринку залишається багато ліквідності, засобів та інвесторів, які викуповують хороші активи в періоди просадки і очікують цієї просадки з грошима напоготові.
Не так багато можливостей заробити адекватну прибутковість по портфелю в очікуванні хороших покупок. Одна з них — це робота з опціонами на викуп акцій публічних компаній, які інвестор може купувати окремо або ж структурувати в ноти з купонною прибутковістю 8–10% річних. Простими словами, ринок готовий платити інвестору преміальні за його намір реалізувати опціон у разі ринкової просадки. Головне в цьому — правильно підібрані папери. Логіка проста: інвестор все одно купив би ці компанії, але поки вони не стали дешевше, він чекає, отримуючи купонний дохід.
Ноти зручні ще й тим, що багато банків готові під їх заставу давати кредитне плече до 70%, залежно від якості наповнення кошика паперів. Це дає можливість розподілити одиницю капіталу, наприклад, таким чином: на 70% наявної суми придбати структуровані ноти, а 30% залишити у вільному залишку кешу, щоб купити інші інвестиційні інструменти.
Є й інший варіант розподілу портфеля: купити на 100% капіталу ноти, взяти кредитне плече, і на 1 одиниці капіталу заробляти вже не 8–10% опціонного доходу, а 14–15%.
Це більш агресивна політика інвестора, готового до підвищеного ризику.
Припустимо, на умовні 1000 одиниць капіталу інвестор отримує 10% доходу на рік. Водночас в залежності від терпимості до ризику обирається такий розмір кредитного плеча на заставу по портфелю, за якого здійснюються точкові агресивні покупки окремих компаній, що дають надбавку в потенційні 5–10% річних. Наявність кредитного плеча, безумовно, додає волатильності в портфелі, однак в довгостроковому періоді ця комбінація забезпечує свою цільову прибутковість.
Важливо знати, що структуровані ноти — це екзотичний інвестиційний продукт, предмет інтелектуальної роботи команди портфельних управляючих і складного процесу структурування компаній із ризик-менеджменту, рівней «просідань» і «апсайдів». Компанії, зібрані в ноту, мають бути узгоджені між собою за багатьма чинниками і показниками. Водночас, завжди важливо памʼятати про ризик-профілі інвестора і специфікації нот.
Наприклад, структурований продукт може бути на сектор економіки: авто, фінансові технології, напівпровідники. Або ж, навпаки, включати по кілька компаній з потенційно перспективних секторів, здатних вистояти в наступні фази економічного циклу, і що мають досить сильні внутрішні драйвери для зростання. Ідеально, щоб компанії були ретельно відібрані, і їх число не перевищувало 5–6 на одну ноту.
Ринкова ситуація мінлива, не існує ідеальної комбінації акцій у структурованій ноті, за якої інвестор повністю застрахований від ринкової невизначеності. Водночас перевірена часом концепція диверсифікації портфеля дозволяє згладжувати ринкові коливання. З цієї точки зору гарантована купонна прибутковість, що генерується структурною нотою — це більш зрозумілий грошовий потік, ніж утримання акцій в періоди високої нестабільності фондового ринку.
В кращому випадку інвестор тримає портфель із 5–7 нот, кожна з яких включає 3–5 компаній із різних секторів, а також низку грамотно відібраних акцій. У такій комбінації стійкість сукупного портфеля і загальна прибутковість дозволить комфортно перечекати потенційний ринковий шторм.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.