Категорія
Гроші
Дата

5 напрямків бізнесу, куди зараз варто інвестувати гроші

5 напрямків бізнесу, куди зараз варто інвестувати гроші /Freepik

Freepik

Сировинні цикли прискорилися: якщо раніше підйом тривав десятиліття, зараз він може завершитися зарік-два. Не виключено, що цей цикл наближається до завершення. Ось кілька варіантів, куди варто інвестувати прибуток

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Україна як постачальник сировини виграла від зростання цін на commodities, який розпочався торік і спостерігається досі.

Виручка українських компаній сировинного сектора як мінімум подвоїлася. Хтось заробив прямо, хтось – побічно. Ті, хто думають, що вони не заробили, помиляються. Сировинні доходи стимулюють зростання цін на нерухомість, зростання зарплат. Грошей стало більше, і ваші доходи повинні були зрости щонайменще на 30%, а то й на 100%.

Кілька варіантів, як розпорядитися прибутком

1. Інвестувати в акції стабільних компаній, які трансформуються з традиційного бізнесу в цифровий світ. Зараз ці компанії недооцінені, тому можна придбати хороші папери за вигідною ціною.

Наприклад, гігант роздрібної торгівлі Walmart. Бізнес генерує понад $500 млрд виручки. Глобальні онлайн-продажі компанії зростали на 43% в останньому кварталі і на червень 2021-го становлять 12% від сукупних продажів.

Компанія продовжує розвивати напрямок електронної комерції через запуск Walmart+. Завдяки цьому її дохід збільшиться на $50 млрд до 2025 року (оцінка Bloomberg) за рахунок підписок і збільшення розміру кошика.

Walmart торгується за мультиплікатором 10.8x EV/EBITDA порівняно із середнім в індустрії в 15.6x. Акції компанії недооцінені щодо інших гравців на ринку.

Ще один приклад – компанія Disney, яка працює на гібридній моделі розповсюдження контенту (через кінотеатри та онлайн-підписку). До 2024 року менеджмент планує збільшити кількість підписників у 2,5 раза до 230–260 млн. За рік акції компанії зросли на 54%, а з початку року втратили 1,5%. Компанія зараз повертається на рівень, який спостерігався до просадки в травні на 9%.

2. Бізнес, який має ліцензію від суспільства. А механізм формування прибутку співвідноситься з глобальними трендами.

Компанія Volkswagen планує стати одним із основних постачальників електрокарів. До 2030 року половина випущених концерном автомобілів буде оснащена електробатареями. А до 2040-го – 100%. У проект буде інвестовано €73 млрд. Акції компанії за рік зросли на 57%. Осідання в травні і червні на 14% і 17% призвели до того, що зараз концерн торгується на рівні березня 2021 року.

Виробник сонячних панелей NextEra Energy завершив будівництво 373 мегават нових проектів із використання сонячної енергії, включно з FPL Discovery в Космічному центрі імені Кеннеді. Компанія на 40% виконала свій план «30-by-30» з установки 30 млн сонячних панелей до 2030 року. За рік її акції виросли на 11,4%. Зараз компанія торгується нижче свого максимуму на 7,3% і продовжує дорожчати.

3. Growth-компанії, які, незважаючи на хайп, мають великі перспективи розвитку: зростання виручки, ринки, кількості нових клієнтів.  

Elastic оперує відразу в декількох сегментах технологічного сектора, серед яких пошукова та контент-аналітика, управління IT-операціями і кібербезпека. За оцінками International Data Corporation, до 2024 року цільовий ринок компанії, пов'язаний з пошуком, збільшиться до $18,5 млрд з нинішніх $8 млрд.

CrowdStrike Holdings (CRWD), розробник технологій кібербезпеки, подорожчав на 41% після травневого падіння на 18%.

4. Фонди прямих інвестицій, в які ще не потрапили хайпові гроші:

- які беруть участь в M&A-угодах. На них припадало близько 17% від загального обсягу M&A-угод в 2020 році;

- які працюють зі SPAC. Торік SPAC залучили $83,4 млрд капіталу в ході 248 IPO;

- які інвестують, наприклад, в ядерну і зелену енергетику, видобуток титану.

Загальна рекомендація – інвестувати в активи, зосереджені в емісійних центрах. А це США, ЄС, Японія, тобто країни, які випускають вільно конвертовану валюту, задіяну в міжнародній торгівлі.

Не варто реінвестувати все зароблене на сировинних активах в розширення виробництва/видобутку сировини. Після сировинного циклу настає цикл товарів із доданою вартістю.

Матеріали по темі

 

Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні