Категорія
Гроші
Дата

5 напрямків бізнесу, куди зараз варто інвестувати гроші

2 хв читання

5 напрямків бізнесу, куди зараз варто інвестувати гроші /Freepik

Freepik

Сировинні цикли прискорилися: якщо раніше підйом тривав десятиліття, зараз він може завершитися зарік-два. Не виключено, що цей цикл наближається до завершення. Ось кілька варіантів, куди варто інвестувати прибуток

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Україна як постачальник сировини виграла від зростання цін на commodities, який розпочався торік і спостерігається досі.

Виручка українських компаній сировинного сектора як мінімум подвоїлася. Хтось заробив прямо, хтось – побічно. Ті, хто думають, що вони не заробили, помиляються. Сировинні доходи стимулюють зростання цін на нерухомість, зростання зарплат. Грошей стало більше, і ваші доходи повинні були зрости щонайменще на 30%, а то й на 100%.

Кілька варіантів, як розпорядитися прибутком

1. Інвестувати в акції стабільних компаній, які трансформуються з традиційного бізнесу в цифровий світ. Зараз ці компанії недооцінені, тому можна придбати хороші папери за вигідною ціною.

Наприклад, гігант роздрібної торгівлі Walmart. Бізнес генерує понад $500 млрд виручки. Глобальні онлайн-продажі компанії зростали на 43% в останньому кварталі і на червень 2021-го становлять 12% від сукупних продажів.

Компанія продовжує розвивати напрямок електронної комерції через запуск Walmart+. Завдяки цьому її дохід збільшиться на $50 млрд до 2025 року (оцінка Bloomberg) за рахунок підписок і збільшення розміру кошика.

Walmart торгується за мультиплікатором 10.8x EV/EBITDA порівняно із середнім в індустрії в 15.6x. Акції компанії недооцінені щодо інших гравців на ринку.

Ще один приклад – компанія Disney, яка працює на гібридній моделі розповсюдження контенту (через кінотеатри та онлайн-підписку). До 2024 року менеджмент планує збільшити кількість підписників у 2,5 раза до 230–260 млн. За рік акції компанії зросли на 54%, а з початку року втратили 1,5%. Компанія зараз повертається на рівень, який спостерігався до просадки в травні на 9%.

2. Бізнес, який має ліцензію від суспільства. А механізм формування прибутку співвідноситься з глобальними трендами.

Компанія Volkswagen планує стати одним із основних постачальників електрокарів. До 2030 року половина випущених концерном автомобілів буде оснащена електробатареями. А до 2040-го – 100%. У проект буде інвестовано €73 млрд. Акції компанії за рік зросли на 57%. Осідання в травні і червні на 14% і 17% призвели до того, що зараз концерн торгується на рівні березня 2021 року.

Виробник сонячних панелей NextEra Energy завершив будівництво 373 мегават нових проектів із використання сонячної енергії, включно з FPL Discovery в Космічному центрі імені Кеннеді. Компанія на 40% виконала свій план «30-by-30» з установки 30 млн сонячних панелей до 2030 року. За рік її акції виросли на 11,4%. Зараз компанія торгується нижче свого максимуму на 7,3% і продовжує дорожчати.

3. Growth-компанії, які, незважаючи на хайп, мають великі перспективи розвитку: зростання виручки, ринки, кількості нових клієнтів.  

Elastic оперує відразу в декількох сегментах технологічного сектора, серед яких пошукова та контент-аналітика, управління IT-операціями і кібербезпека. За оцінками International Data Corporation, до 2024 року цільовий ринок компанії, пов'язаний з пошуком, збільшиться до $18,5 млрд з нинішніх $8 млрд.

CrowdStrike Holdings (CRWD), розробник технологій кібербезпеки, подорожчав на 41% після травневого падіння на 18%.

4. Фонди прямих інвестицій, в які ще не потрапили хайпові гроші:

- які беруть участь в M&A-угодах. На них припадало близько 17% від загального обсягу M&A-угод в 2020 році;

- які працюють зі SPAC. Торік SPAC залучили $83,4 млрд капіталу в ході 248 IPO;

- які інвестують, наприклад, в ядерну і зелену енергетику, видобуток титану.

Загальна рекомендація – інвестувати в активи, зосереджені в емісійних центрах. А це США, ЄС, Японія, тобто країни, які випускають вільно конвертовану валюту, задіяну в міжнародній торгівлі.

Не варто реінвестувати все зароблене на сировинних активах в розширення виробництва/видобутку сировини. Після сировинного циклу настає цикл товарів із доданою вартістю.

Матеріали по темі

 

Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні