monobank готує новий дизайн /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Компанії
Дата

monobank 2.0. Найбільший необанк України підготував перший за шість років редизайн. Чому компанія пішла на зміни, які оцінили не всі користувачі

Новий дизайн необанку monobank робила чотири місяці внутрішня команда компанії Фото Колаж Анна Наконечна

Співзасновник банківського застосунку monobank Олег Гороховський анонсував редизайн додатка, опублікувавши коротке відео. Не всі користувачі позитивно відреагували. Навіщо необанк вперше за шість років змінює інтерфейс та як він розроблявся.

Український необанк із 7,7 млн клієнтів вперше за шість років існування повністю змінює дизайн свого додатка. Відео з оновленим інтерфейсом опублікував співзасновник monobank Олег Гороховський. Що може змінитися?

Головний екран вміщуватиме інформацію про стан рахунку, картку, поточні транзакції та сповіщення. Перемикатися між різними картками можна буде свайпом, а не через відкриття окремого меню, як у теперішній версії monobank. До свайпу розробники додали 3D-анімацію.

Анонсоване оновлення викликало суперечливі думки в телеграм-каналі Гороховського на 176 000 підписників. Його запитання «Хто хоче бету з таким дизайном цього місяця?» зібрало 10 600 позитивних реакцій та 8500 – негативних. «Це тизер дизайну, і його оцінювати поки рано, – говорить Forbes Гороховський. – Дизайн це не картинка, а досвід взаємодії».    

Як виглядає майбутній інтерфейс monobank

Майбутній та поточний інтерфейс додатку monobank

Чому monobank змінює дизайн застосунку

У коментарях під дописом Гороховського користувачі критикують анімацію, розміщення картки, кольори, «дизайн із 2000-х» тощо. «Голос хейтерів чути набагато сильніше, ніж голос тих, кому це подобається», – говорить CEO сервісної фінтех-компанії Unity-Bars Валерій Кондаков. Ніколи не було так, що виходив новий дизайн продукту й користувачі відразу його підхоплювали, додає Діляра Асанова, артдиректорка сервісної компанії Alty, що спроєктувала першу версію дизайну monobank, а також «Приват24 для бізнесу» і «Мобільний Ощад». 

Цього разу monobank не віддавав розробку дизайну на аутсорс. Його протягом чотирьох місяців робила внутрішня команда. На це вже пішло 1560 годин роботи розробників та 1120 годин роботи команди дизайну, каже Гороховський. 

Оцінювати зручність нового інтерфейсу Асанова поки що не береться. Для цього потрібно мати продуктові метрики, щоб розуміти, який функціонал найпопулярніший і як його краще розмістити. «Щоправда, я не зрозуміла, чому надважлива для волонтерів банка знову захована за трьома кліками», – каже вона.

Незадоволення частини користувачів не змінило плани. Оновлений інтерфейс запуститься в бета-версії через два-три тижні, говорить співзасновник Михайло Рогальський. Дати повноцінного релізу немає. «Довгий час клієнти зможуть вибирати, яким інтерфейсом користуватися», – говорить Гороховський і додає, що нові продукти та сервіси розроблятимуться в основному для нового інтерфейсу monobank 2.0.

monobank

Зовнішня реклама monobank

Чому monobank вирішив ризикнути лояльністю клієнтів в обмін на новий дизайн додатка

«Ми чітко визначили клієнтський біль – існуючі банки дуже складні, – розповідав Гороховський Forbes у 2020 році. – Хороший банк має додавати впевненості у завтрашньому дні, не завдавати клопоту і бути простим». За шість років існування необанк обріс великою кількістю функціонала: кілька гривневих і валютних карток, ФОП-рахунок, банки для накопичення тощо. «У нинішній архітектурі додатка складно розвивати нові продукти, – каже Михайло Рогальський. – Вона сформувалась, коли в monobank була лише одна картка».

Старий дизайн обмежував можливість одночасно додавати нові сервіси й залишати додаток простим. Доводилось нові функції розпихувати по різних місцях, додає Гороховський. «Вони робочі завдяки популярності продукту, але вони не дуже зручні з точки зору архітектури», – говорить Асанова.

Застосунок monobank лідирує серед усіх банків за функціоналом, за оцінкою директора платіжної асоціації ЄМА Олександра Карпова. Він набрав 17 з 20 балів у його травневому дослідженні. Нових послуг зʼявлятиметься все більше, говорить Гороховський. «Усе це має логічно вміщуватись у нашому додатку», – каже він.

monobank 2.0. Найбільший необанк України підготував перший за шість років редизайн. Чому компанія пішла на зміни, які оцінили не всі користувачі /Фото 1

Ще одна ймовірна причина змін – розвиток ринку. За останні шість років в Україні зʼявилися інші необанки – O.Bank, А-Банк TodoBank, Izibank, sportbank тощо. Більшість фінустанов також мають банківські застосунки: Ощад 24/7, Приват24, iPUMB, UniCredit Online тощо. У нас багато запитів у стилі «зробіть нам, як у mono», говорить Асанова. «Їм сподобалося бути «вау», але складно залишатися такими, коли за останні кілька років з’явився десяток копій monobank», – додає вона.       

monobank рівнявся на світових лідерів Revolut, N26, Wise. Останній оновив свій інтерфейс у березні 2023 року, Revolut – на початку жовтня. «Оновлення monobank підкреслює, що вони йдуть у ногу зі світовими лідерами, – каже Кондаков. – Для monobank важливо постійно зберігати динаміку змін». 

Чи ризикує monobank втратити мільйонну аудиторію через оновлення? «Його люблять не просто через дизайн, а через клієнтоорієнтованість, швидку службу підтримки, постійне оновлення сервісу тощо», – говорить Асанова.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні