Агросектор уперше прогнозує $3,3 млрд збитку. Що заважає йому заробляти? /Shutterstock
Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

«Блокують з усіх боків». Неквапливість Одеської податкової та «Укрзалізниці» коштують аграріям понад $200 млн на місяць. У чому проблема та як її вирішити?

4 хв читання

Агросектор уперше прогнозує $3,3 млрд збитку. Що заважає йому заробляти? Фото Shutterstock

Рік, що минає, став одним із найгірших для українських аграріїв. Сектор прогнозує $3,3 млрд збитку за підсумками 2023-го. Причини не тільки зовнішні, а й внутрішні: тяганина на Одеській митниці та неповоротка «Укрзалізниця»

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

«Блокують з усіх боків», – не приховує свій розпач у бесіді з Forbes Валерій Куліч, співвласник чернігівської агрокомпанії «Форсаж» із земельним банком 30 000 га. «Одеська митниця затримує з погодженнями, що виливається у сотні тисяч гривень збитків на день, «Укрзалізниця» штучно створює дефіцит вагонів, щоб додатково заробити», – перелічує він.

Кейс Куліча не поодинокий. З подібними проблемами зіткнулись п’ятеро з шести співрозмовників на агроринку, з якими при написанні цього матеріалу говорив Forbes. «Українські чиновники роблять нам гірше, ніж поляки з їхньою блокадою кордону», – каже Куліч.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні