Агросектор уперше прогнозує $3,3 млрд збитку. Що заважає йому заробляти? /Shutterstock
Категорія
Гроші
Дата

«Блокують з усіх боків». Неквапливість Одеської податкової та «Укрзалізниці» коштують аграріям понад $200 млн на місяць. У чому проблема та як її вирішити?

Агросектор уперше прогнозує $3,3 млрд збитку. Що заважає йому заробляти? Фото Shutterstock

Рік, що минає, став одним із найгірших для українських аграріїв. Сектор прогнозує $3,3 млрд збитку за підсумками 2023-го. Причини не тільки зовнішні, а й внутрішні: тяганина на Одеській митниці та неповоротка «Укрзалізниця»

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

«Блокують з усіх боків», – не приховує свій розпач у бесіді з Forbes Валерій Куліч, співвласник чернігівської агрокомпанії «Форсаж» із земельним банком 30 000 га. «Одеська митниця затримує з погодженнями, що виливається у сотні тисяч гривень збитків на день, «Укрзалізниця» штучно створює дефіцит вагонів, щоб додатково заробити», – перелічує він.

Кейс Куліча не поодинокий. З подібними проблемами зіткнулись п’ятеро з шести співрозмовників на агроринку, з якими при написанні цього матеріалу говорив Forbes. «Українські чиновники роблять нам гірше, ніж поляки з їхньою блокадою кордону», – каже Куліч.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні