Apple Inc веде переговори про перше виробництво Apple Watch та MacBook у Вʼєтнамі. Американський технологічний гігант прагне диверсифікувати виробництво за межами Китаю, пише Nikkei Asia з посиланням на джерела.
Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.
Ключові факти
- Постачальники Apple Luxshare Precision Industry і Foxconn розпочали тестове виробництво Apple Watch у Вʼєтнамі з метою вперше виробляти пристрій не в Китаї.
- Apple звернулася до постачальників із проханням створити тестову виробничу лінію для MacBook у Вʼєтнамі, додавши, що прогрес у перенесенні масового виробництва в країну був повільним через збої, повʼязані з пандемією, але також і через те, що виробництво ноутбуків вимагає більших витрат.
- Apple переносить деякі галузі виробництва iPhone із Китаю на інші ринки, зокрема до Індії, де вона почала виробництво iPhone 13 на початку цього року, а також планує збирати планшети iPad.
- Індія, другий за величиною ринок смартфонів у світі поряд із такими країнами, як Мексика та Вʼєтнам, стає все більш важливою для контрактних виробників, які постачають пристрої американським брендам, оскільки вони намагаються диверсифікувати виробництво за межами Китаю, йдеться в матеріалі.
Контекст
Як і інші світові виробники, Foxconn зіткнулася з гострою нестачею мікросхем, яка негативно вплинула на виробництво, а війна в Україні ще більше завантажила логістичні канали.
Apple Inc. скоротила близько 100 своїх контрактних рекрутерів минулого тижня. Компанія намагається сповільнити найм нових працівників та зменшити витрати.
У 2015 році компанія звільнила деяких підрядників під час роботи в кампусі Apple Park, а в 2019-му – велику групу працівників за контрактом у Ірландії. На той час Apple покладалася на кілька сотень підрядників, які прослуховували записи розмов Siri, щоб допомогти покращити продукт. Компанія звільнила працівників у рамках скорочення масштабів програми у відповідь на побоювання щодо конфіденційності.
Рішення про звільнення співробітників є незвичайним для технологічного гіганта, де працює понад 150 000 осіб. Але Apple далеко не одна в прийнятті такого рішення. Зокрема, в останні місяці Meta Platforms, Tesla, Microsoft, Amazon.com та Oracle Corp. скоротили робочі місця через уповільнення витрат на технології.