Категорія
Новини
Дата

Через нестачу вугілля на заводі «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює лише одна доменна піч

На українському меткомбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) працює одна доменна піч з чотирьох. Підприємство не може забезпечити потреби у вугіллі усіх печей. Про це в інтервʼю Forbes розповів СЕО АМКР Мауро Лонгобардо.

Ключові факти

  • До повномасштабного вторгнення завод закуповував 300 000 т вугілля щомісячно. Основні поставки надходили з Казахстану. «Але тепер вугілля з Теміртау не може до нас доходити, маємо шукати інші джерела і привозити залізницею. Це непросто. Як тільки зможемо забезпечити її в достатній кількості – повністю запускаємо виробництво», – сказав Лонгобардо.
  • Якщо запустити другу піч, використання вугілля зросте, а після запуску доменної печі №9 воно подвоїться, підраховує Лонгобардо. За його словами, обговорюється рішення на різних рівнях щодо можливості відкриття коридору для доставки в Одеський порт окремої продукції, у тому числі вугілля. 
  • «Намагаємося завозити вугілля, використовуючи вагони, які вивезли нашу продукцію на експорт. Але це не відбувається миттєво і не в тій кількості, яку нам потрібно. Тому поки що ми запустили лише одну доменну піч», – додав він.

Контекст

Наростити виробництво сталі заважає не лише нестача вугілля. «Ще одна проблема – кому продавати. Міжнародні споживачі нашої продукції дивляться новини й не впевнені у своєчасності отримання своїх замовлень. Тому замість прямих поставок ми вимушені спочатку вивозити продукцію в більш безпечні місця, наприклад, до Польщі. Вже потім вони купують звідти», – каже Лонгобардо.

Через блокування українських портів поставки здійснюються з польських. Час доставки збільшився. «Раніше ми фокусувалися на таких ринках, як Єгипет, Туреччина, Ізраїль, країни Близького Сходу, Африки й Азії. Але без портів в Україні, через які ми експортували 80% продукції, постачати дуже складно», – пояснює СЕО АМКР.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» активізував пошук клієнтів у США, які скасували квоти на українську сталь. Аналогічне рішення має намір прийняти ЄС. Компанія також планує освоювати ринки Великої Британії, Канади. 

Матеріали по темі