Категорія
Новини
Дата

Автодорогу між Львовом і Равою-Руською відремонтують за €182 млн кредиту ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) змінив призначення існуючого кредиту для Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (раніше «Укравтодор»). €182 млн спрямують на модернізацію автодороги між Львовом і Равою-Руською на кордоні з Польщею. Про це йдеться у пресрелізі ЄБРР.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Як пояснили в ЄБРР, розв’язана Росією війна в Україні порушила торговельну логістику через українські чорноморські порти і спричинила переорієнтацію вантажопотоків на суходільні маршрути, що йдуть через Західну Україну до ЄС. 
  • Тому уряд України переглянув пріоритети і звернувся з проханням перепризначити наявні кошти на фінансування ремонту ділянки автодороги M-09 між Львовом і Равою-Руською (км 129+807 – км 191+877).
  • Ця дорога – основний маршрут між Львовом і Варшавою, інтенсивність руху в якому значно зросла після початку війни. Зазначається, що автодорога потребує ремонту та модернізації.
  • Ремонт цієї автодороги покращить існуюче транспортне сполучення не лише в Україні, а й між Україною та сусідніми країнами ЄС, а також сприятиме зменшенню вантажних логістичних витрат, зазначають в ЄБРР. 
  • Також проєкт сприятиме полегшенню експортно-імпортної логістики критично важливих товарів згідно з ініціативою «Шляхи солідарності» та у рамках реагування на війну в Україні, йдеться у пресрелізі.

Контекст

У грудні 2020 року ЄБРР надав Україні суверенний кредит у розмірі €450 млн, який мав бути переданий «Укравтодору» на умовах субкредиту. Ці кошти призначались для фінансування будівництва та покращення транспортно-експлуатаційного стану автошляхів навколо Києва, Одеси та Львова.

Перепризначений кредит для Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури є частиною підтримки реального сектору української економіки, яку ЄБРР надає у п’яти пріоритетних сферах: критично важлива інфраструктура, енергетика, продовольча безпека, торговельне фінансування та підтримка приватного сектору.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні