Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) змінив призначення існуючого кредиту для Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (раніше «Укравтодор»). €182 млн спрямують на модернізацію автодороги між Львовом і Равою-Руською на кордоні з Польщею. Про це йдеться у пресрелізі ЄБРР.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- Як пояснили в ЄБРР, розв’язана Росією війна в Україні порушила торговельну логістику через українські чорноморські порти і спричинила переорієнтацію вантажопотоків на суходільні маршрути, що йдуть через Західну Україну до ЄС.
- Тому уряд України переглянув пріоритети і звернувся з проханням перепризначити наявні кошти на фінансування ремонту ділянки автодороги M-09 між Львовом і Равою-Руською (км 129+807 – км 191+877).
- Ця дорога – основний маршрут між Львовом і Варшавою, інтенсивність руху в якому значно зросла після початку війни. Зазначається, що автодорога потребує ремонту та модернізації.
- Ремонт цієї автодороги покращить існуюче транспортне сполучення не лише в Україні, а й між Україною та сусідніми країнами ЄС, а також сприятиме зменшенню вантажних логістичних витрат, зазначають в ЄБРР.
- Також проєкт сприятиме полегшенню експортно-імпортної логістики критично важливих товарів згідно з ініціативою «Шляхи солідарності» та у рамках реагування на війну в Україні, йдеться у пресрелізі.
Контекст
У грудні 2020 року ЄБРР надав Україні суверенний кредит у розмірі €450 млн, який мав бути переданий «Укравтодору» на умовах субкредиту. Ці кошти призначались для фінансування будівництва та покращення транспортно-експлуатаційного стану автошляхів навколо Києва, Одеси та Львова.
Перепризначений кредит для Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури є частиною підтримки реального сектору української економіки, яку ЄБРР надає у п’яти пріоритетних сферах: критично важлива інфраструктура, енергетика, продовольча безпека, торговельне фінансування та підтримка приватного сектору.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.