Категорія
Новини
Дата

Румунія не заборонятиме імпорт агропродукції з України до рішення Єврокомісії. Шляхи солідарності збережуться

1 хв читання

Румунія не запроваджуватиме односторонню заборону на імпорт українського продовольства. Про це повідомив міністр сільського господарства країни Петре Деа після зустрічі з українським колегою Миколою Сольським 21 квітня, пише Reuters

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Румунія чекатиме, поки Єврокомісія запровадить заходи для допомоги фермерам Центральної та Східної Європи.
  • «Я вважаю, що необхідно почекати, щоб побачити, що вирішить Комісія, а потім ми знову зустрінемося, щоб встановити довгострокові правила», – сказав Деа.
  • Крім того, він зазначив, що румунська влада серйозно поставилася до результатів перевірки на пестициди, яку провела Словаччина, тому румунська митниця відбиратиме зразки українського зерна.
  • Пресслужба Мінагрополітики України також повідомила, що сторони погодилися дочекатись рішення Єврокомісії. Також там повідомили, що транзит української аграрної продукції буде рухатись максимально по Румунії, і шляхи солідарності збережуться. 

Контекст

Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Зокрема, Польща також заборонила транзит своєю територією. Проте вже з 21 квітня транзит відновився.

Чорноморський порт Румунії Констанца, який є основним зерновим транзитним вузлом для України, відвантажив близько 12 млн т українського зерна у 2022 році та в першому кварталі цього року.

За даними Мінагрополітики, суходолом найбільше української продукції, майже 90%, транспортується транзитом через Румунію, на другому місці Польща – 10%, найменший транзит здійснюється через Угорщину, близько 5–6%, та Словаччину – 1,5%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні