Румунія не запроваджуватиме односторонню заборону на імпорт українського продовольства. Про це повідомив міністр сільського господарства країни Петре Деа після зустрічі з українським колегою Миколою Сольським 21 квітня, пише Reuters.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Румунія чекатиме, поки Єврокомісія запровадить заходи для допомоги фермерам Центральної та Східної Європи.
- «Я вважаю, що необхідно почекати, щоб побачити, що вирішить Комісія, а потім ми знову зустрінемося, щоб встановити довгострокові правила», – сказав Деа.
- Крім того, він зазначив, що румунська влада серйозно поставилася до результатів перевірки на пестициди, яку провела Словаччина, тому румунська митниця відбиратиме зразки українського зерна.
- Пресслужба Мінагрополітики України також повідомила, що сторони погодилися дочекатись рішення Єврокомісії. Також там повідомили, що транзит української аграрної продукції буде рухатись максимально по Румунії, і шляхи солідарності збережуться.
Контекст
Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Зокрема, Польща також заборонила транзит своєю територією. Проте вже з 21 квітня транзит відновився.
Чорноморський порт Румунії Констанца, який є основним зерновим транзитним вузлом для України, відвантажив близько 12 млн т українського зерна у 2022 році та в першому кварталі цього року.
За даними Мінагрополітики, суходолом найбільше української продукції, майже 90%, транспортується транзитом через Румунію, на другому місці Польща – 10%, найменший транзит здійснюється через Угорщину, близько 5–6%, та Словаччину – 1,5%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.