Армія Азербайджану розпочала «антитерористичну операцію локального характеру» у Нагірному Карабасі. Про це йдеться в повідомленні на сайті Міноборони республіки. До цього колишній держміністр невизнаної республіки Рубен Варданян повідомив про масований артобстріл Нагірного Карабаху.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Міноборони Азербайджану заявило, що в останні місяці в регіоні зросла напруженість через «систематичні обстріли позицій азербайджанської армії формуваннями збройних сил Вірменії в Карабахському регіоні, продовження мінування територій, проведення робіт з інженерного вдосконалення бойових позицій, а також збільшення кількості окопів та бліндажів».
- «У рамках заходів із застосуванням високоточної зброї виводяться з ладу передові та глибинні позиції та довготривалі вогневі точки зʼєднань Збройних сил Вірменії, а також бойові засоби та обʼєкти військового призначення», – йдеться у заяві.
- Міноборони Азербайджану наголосило, що цивільне населення та обʼєкти інфраструктури «не зазнають обстрілу, з ладу виводяться лише легітимні військові цілі».
- У заяві зазначено, що про заходи було поінформовано командування «миротворчого контингенту РФ» та керівництво Спільного турецько-російського моніторингового центру.
- Пізніше Міноборони Азербайджану заявило, що армія Вірменії почала обстрілювати позиції Баку в Агдамському районі з артилерійських установок. За даними міністерства, обстріли ведуться з територій, де тимчасово дислокується «російський миротворчий контингент».
- Вірменські видання Aravot та Verelq пишуть про роботу артилерії, автоматні черги та звуки пролітання дронів, які чути в Степанакерті. В місті оголошено повітряну тривогу.
- У заяві МЗС Азербайджану наголошується, що досягнення миру та стабільності в Нагірному Карабаху можливе лише за умови «беззастережного та повного виведення вірменських збройних сил» з регіону та розпуску уряду невизнаної республіки.
- Водночас Міноборони Вірменії заявляє, що у Нагірному Карабаху немає вірменських військ.
Контекст
За останні три роки під контроль Азербайджану в результаті збройних сутичок перейшли ще кілька територій як у Нагірному Карабаху, так і на території Вірменії. З грудня 2022 року Карабах фактично знаходиться у блокаді.
У Лачинському коридорі (єдина дорога, що звʼязує Вірменію з Нагірним Карабахом) було встановлено азербайджанський КПП.
Офіційний Баку заявляв, що це стало можливим після того, як Вірменія на останніх зустрічах у Празі та Сочі визнала територіальну цілісність Азербайджану, відповідно, Баку має право діяти там на свій розсуд.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляв про вирішення питання Нагірного Карабаху – суверенітет над ним відновлено. Мешканцям він пропонує або виїхати, або прийняти громадянство Азербайджану.
Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян згоден із тим, що Нагірний Карабах – це Азербайджан, але звертає увагу, що питання прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху має обговорюватися у форматі Баку-Степанакерт. Також він наголошував, що правам вірмен Нагірного Карабаху має бути надано міжнародні гарантії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.