Категорія
Новини
Дата

Банк Англії визнав bail-in єврооблігацій ПриватБанку на майже $600 млн. Рішення є важливим аргументом у справі націоналізації

Центральний банк Великої Британії – Банк Англії визнав законність проведеної при націоналізації ПриватБанку операції bail-in чотирьох випусків єврооблігацій. Позики було здійснено через британську компанію SPV Credit Finance на $595 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Раніше Банк Англії отримав від Національного банку України запит про визнання процедури bail-in, яку провели під час націоналізації ПриватБанку.
  • Запит про визнання bail-in виник через те, що компанії–держателі бондів зареєстровані за англійським правом.
  • Це дуже важливе рішення в контексті всіх судових процесів у справі націоналізації і є критично важливим аргументом у Лондонському арбітражі, зазначає юрист НБУ Олександр Бевз. «Рішення Банку Англії про його визначання є критично важливим для розгляду позову таких компаній у Лондонському арбітражі проти ПриватБанку», – зазначив він.

Контекст

У грудні 2016 року держава націоналізувала ПриватБанк у звʼязку з його неплатоспроможністю. Того ж року тимчасова адміністрація до боргів перед акціонерами банку і повʼязаними із ним особами застосувала механізм bail-in. У його рамках тимчасова адміністрація «Привату» конвертувала зобовʼязання перед повʼязаними особами на 29 млрд грн у капітал із його обнуленням. Серед тих, хто втратив гроші, власники євробондів «Привату» і брати Суркіси, яких НБУ визнав повʼязаними із Коломойським. Власники євробондів почали судитися з «Приватом» у Лондоні, Суркіси подали позови в Україні. 2018-го банку довелося за рішенням Київського апеляційного адмінсуду повернути Суркісам 1 млрд грн за особистими депозитами. Розгляди справ із Суркісами тривають: 2020 року ті збільшили суму вимог до банку до $350 млн через відсотки.

Ключовий документ для лондонського процесу – звіт Kroll. НБУ опублікував резюме розслідування Kroll від 16 січня 2018 року. У ньому ПриватБанк названо «обʼєктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років, що призвело до заподіяння банку збитків щонайменше на $5,5 млрд». Повʼязані з фінустановою компанії, йдеться у презентації НБУ, були задіяні в схемі циклічного перекредитування – погашення раніше виданих позик проводилося завдяки видачі нових кредитів іншим повʼязаним особам.

Понад 95% кредитів, стверджує НБУ з посиланням на Kroll, були видані повʼязаним особам із залученням сумнівного забезпечення у вигляді акцій компаній, які не торгуються на міжнародних біржах, або майнових прав на товари за сумнівними договорами купівлі-продажу.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні