Категорія
Новини
Дата

Байден ввів нові санкції проти Росії. Коментарі оглядачів

24 лютого 2022 року президент США Джо Байден оголосив про нові санкції проти Росії. Forbes публікує коментарі оглядачів

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

  • Санкції проти російських банків сильніші, ніж позбавлення доступу до SWIFT. При цьому, останнє «окрім фінансової шкоди завдає і символічної шкоди», — Пол Массаро, Радник Конгресу США.
  • «Припиніть фіксуватися на SWIFT. Достатньо сильні санкції проти російського фінансового сектору можуть бути більш потужними і мати еффект позбавлення доступу до SWIFT», — Нейт Сіблі, дослідник аналітичного центру Hudson Institute.
  • «Підсумок сьогоднішніх санкцій Байдена: 1. Дуже переконливі фінансові санкції щодо 5 провідних банків та обмеження доступу до фінансів 13 великих компаній. 2. Експортні санкції та половину технологій, які експортують із США до Росії, імовірно будуть важливими та ефективними», — Андерс Аслунд, економіст та колишній член наглядової ради «Укрзалізниці».

Контекст

США запровадили санкції проти російських банків, які разом мають понад трильйон капіталу, зокрема проти другого за величиною у РФ держбану ВТБ. Обмежується здатність РФ та уряду проводити операції з доларами та євро. Джо Байден вважає санкції фундаментальними і пропонує оцінити ефект за місяць. Вони припинять здатність фінансувати й збільшувати російське військо.

Оперативно всі новини про війну в Україні читайте в нашій хроніці: Хроніка війни. Путін оголосив про початок «військової операції в Україні», Зеленський ввів воєнний стан

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні