Категорія
Новини
Дата

Білл Гейтс пообіцяв за 20 років віддати на благодійність 99% статку – майже $200 млрд

1 хв читання

Білл Гейтс пообіцяв віддати до 2045 року на благодійність всі свої статки /Getty Images

Білл Гейтс пообіцяв віддати до 2045 року на благодійність всі свої статки Фото Getty Images

Співзасновник Microsoft, мільярдер і філантроп Білл Гейтс 8 травня заявив, що протягом наступних 20 років віддасть майже весь свій особистий капітал, пише Reuters. До 2045 року Фонд Гейтса витратить близько $200 млрд на боротьбу з бідністю, хворобами й на допомогу дітям у найменш захищених країнах – на тлі скорочення міжнародної допомоги з боку США, Великої Британії та Франції.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі 

  • У дописі на своєму сайті 69-річний мільярдер повідомив, що прискорює передачу статків на благодійність і закриє Фонд Гейтса 31 грудня 2045 року. Він наголосив, що не хоче залишити по собі спадщину «людини, яка померла багатою», коли у світі – надто багато проблем, які потребують фінансування.
  • Гейтс заявив, що хоче зупинити смерті немовлят і матерів від причин, які можна попередити, а також сприяти викоріненню хвороб, таких як поліомієліт, малярія і кір.
  • Фонд вже надав $100 млрд допомоги з моменту створення у 2000 році, підтримавши ініціативи на кшталт Gavi та Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. 
  • За прогнозами Гейтса, до 2045 року фонд витратить ще близько $200 млрд, тобто 99% його особистого статку (зараз він оцінюється у $108 млрд). Бюджет фонду до 2026 року має зрости до $9 млрд на рік.

Контекст 

Оголошення прозвучало на 25-річчя Фонду Гейтса, який Гейтс заснував разом із колишньою дружиною Меліндою Френч Гейтс. Пізніше до них приєднався інвестор Воррен Баффет. 

Спочатку передбачалося, що фонд працюватиме й після смерті засновників, але тепер його мають закрити після витрачання більшості коштів.

Гейтс критикує зниження фінансування міжнародної допомоги з боку країн-лідерів, зокрема США – головного донора світової гуманітарної підтримки. Він зазначив, що навіть попри ресурси фонду, без підтримки урядів вирішити глобальні проблеми неможливо.

Фонд Гейтса критикують за надмірний вплив у сфері охорони здоровʼя, зокрема у співпраці з ВООЗ. Самого Гейтса під час пандемії COVID-19 неодноразово згадували у конспірологічних теоріях.

Гейтс нещодавно кілька разів спілкувався з президентом США Дональдом Трампом, закликаючи його продовжити фінансування глобальних ініціатив у сфері здоров’я.

Воррен Баффет – незмінний лідер списку філантропів кілька років поспіль. Але у 2023-му до рейтингу увійшли чотири новачки. Хто з американських багатіїв не шкодує віддавати мільярди доларів на добрі справи, читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні