Уряд України та організації, які підтримують боротьбу країни у війні з Росією, зібрали понад $52 млн у криптовалюті. $14 млн із них Україна вже використала, пише Forbes.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За тиждень з початку війни в Україні криптогаманці, пов'язані з урядом України та організаціями, що підтримують її армію, отримали майже 60 000 пожертвувань, свідчать дані аналітиків Merkle Science.
- $6,5 млн надійшло від продажу NFT – цифрового зображення українського прапора. Ім'я проданого файлу Ukraine DAO і він став десятим найдорожчим NFT з будь-коли проданих, говорить Том Робінсон, головний науковий співробітник компанії Elliptic, яка займається аналітикою блокчейнів.
- Україна та місцеві волонтерські організації отримали близько $34 млн у біткоїнах, «ефірі», «троні» та Polkadot. З них $5,8 млн прийшло від засновника самого Polkadot Гевіна Вуда.
- Український уряд вранці 2 березня також почав приймати Dogecoin.
- Засновник української біржі Kuna Михайло Чобанян, чия фірма допомагає країні керувати отриманою криптовалютою, написав на Twitter, що близько $14 млн вже було використано. За його словами, кошти пішли на закупівлю обладнання, продуктів харчування та бензину українським збройним силам та спецпідрозділам.
- Чобанян також сказав, що «ефір» та біткоїн становлять близько 69% пожертвувань. Чобанян «віддає перевагу» саме цим криптовалютам, бо їх легше конвертувати у традиційні гроші.
Контекст
17 лютого Верховна Рада України повторно ухвалила закон про віртуальні активи із пропозиціями президента Володимира Зеленського. Регулятором стала Нацкомісія з цінних паперів. Ціль закону: запустити легальний ринок віртуальних активів у країні.
Президент Росії Володимир Путін розпочав війну проти України 24 лютого.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 26 лютого в Twitter опублікував адреси гаманців, на які можна перекласти криптовалюту, щоб підтримати країну.
Незважаючи на те, що Україні переказують багато коштів у криптовалюті, більша частина допомоги, як і раніше, надходитиме у вигляді традиційної валюти. Наприклад, 1 березня ООН закликала зібрати $1,7 млрд на гуманітарну допомогу Україні та біженцям у сусідніх країнах.
Адміністрація Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням виділити Україні $32,5 млрд на підтримку України у війні проти Росії та у боротьбі з коронавірусом, пише 3 березня Washington Post, посилаючись на два анонімні джерела, пов'язані з процесом.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.