Категорія
Новини
Дата

Блокування Суецького каналу коштує світовій торгівлі $9,6 млрд у день. Під загрозою виробництво кави

Судно Ever Given, яке сіло на мілину посеред Суецького каналу, блокує трафік товарів вартістю $9,6 млрд, пише BBC. Блокування каналу може вдарити по світовому виробництву кави.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Компанія Lloyd's List підрахувала, що одна година блокування Суецького каналу обходиться світовій торгівлі в $400 млн. Рух каналом у західному напрямку оцінюється в $5,1 млрд в день, а в східному – приблизно у $4,5 млрд.
  • Через інцидент пройти каналом не можуть не тільки танкери з нафтою і зрідженим газом, а й судна, навантажені робустою. Цей сорт, зокрема, використовується для виробництва Nescafe, зазначає Bloomberg.
  • Це позначиться на європейському ринку: з усіх ключових постачальників робусти в Європу Суецьким каналом не користуються тільки дві країни – Бразилія і Кот-д'Івуар. При цьому вся кава цього сорту, який імпортується до європейських країн зі Східної Африки та Азії, проходить саме цим каналом.
  • Більше того, блокування каналу посилює глобальний дефіцит контейнерів. Запаси в США знизилися до шестирічного мінімуму.

Важливі цифри

Через Суецький канал протяжністю 193 км проходить щодня приблизно 30% світового обсягу морських контейнерів. Це близько 12% від загального обсягу світової торгівлі всіма товарами. Минулого року артерією пройшло майже 19 000 суден.

Контекст

Контейнеровоз Ever Given довжиною 400 м сів на мілину посеред Суецького каналу 23 березня. Причиною цього став сильний вітер. Судно блокує транзит в обох напрямках Суецького каналу, який є одним із найзавантаженіших у світі і з’єднує Азію та Європу. За даними Lloyd's List, на обох кінцях каналу чекають понад 160 суден. В їх число входять 41 балкер і 24 танкери для перевезення сирої нафти.

Для розблокування Суецького каналу від контейнеровоза Ever Given може знадобитися кілька тижнів, заявив Пітер Бердовські, голова компанії Boskalis, фахівці якої займаються зняттям судна з мілини.

За оцінкою глави аналітичної компанії Banchero Costa&Co Ральфа Лещинського, кораблі будуть змушені пливти в обхід навколо Африки, що додасть приблизно тиждень до подорожі. Це збільшить вартість перевезень і призведе до зриву графіків, пише Bloomberg.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні