Категорія
Новини
Дата

Британська BP продає частку в «Роснафті» через війну РФ проти України

Британська нафтогазовав компанія BP вирішила продати 19,75% акцій «Роснафти», які їй належать, через напад Росії на Україну. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Із ради директорів «Роснафти» виходять гендиректор BP Бернард Луні та колишній гендиректор Боб Дадлі, повідомляє компанія.
  • ВР вивчає можливості для допомоги Україні у вирішення гуманітарних проблем, спричинених війною з РФ, повідомив Луні.

Цитата

«Після ретельного аналізу правління BP дійшло висновку, що наша взаємодія з «Роснафтою», державним підприємством, не може продовжуватися», – заявив голова ради директорів BP Хельге Лунд.

Контекст

Британська ВР – один із найбільших іноземних інвесторів у РФ. Основний актив компанії у Росії – 19,75% частка в капіталі «Роснафти». ВР номінує двох представників до складу ради директорів «Роснафти».

З травня 2018 року «Роснафта» знаходиться в Україні під санкціями. У червні 2021 року Рада національної безпеки і оборони продовжила їх ще на три роки.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні