Категорія
Новини
Дата

Данський deep-tech стартап ATLANT 3D Nanosystems залучив $15 млн інвестицій. Засновник та СЕО – українець Максим Плахотнюк

Компанія розробляє технологію мікро- та нано- 3D-друку для виробництва електроніки. Серед потенційних інвесторів – японський техногігант Sony

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • ATLANT 3D Nanosystems підняв раунд серії А на $15 млн від британської інвестиційної компанії West HillCapital.
  • Також до фінансування долучилися попередні інвестори стартапу та технологічна корпорація із Японії, назву якої не розголошують. Вочевидь, йдеться про японського виробника електроніки Sony. У лютому 2020 року стартап отримав pre-seed фінансування від «венчурного» підрозділу техногіганта – Sony Startup Acceleration Program, за даними ресурсу Unicorn Nest.
  • Всього на рахунку стартапу $17,2 млн інвестицій, свідчать дані Cruncbase. У 2020-му він також отримав грант на €2 млн від European Innovation Council – Європейської ради із інновацій.
  • Витратити нові інвестиції ATLANT 3D Nanosystems планує на подальшу розробку продуктів та вихід на перший міжнародний ринок.

Контекст

ATLANT 3D Nanosystems у 2018 році заснував українець Максим Плахотнюк разом із словаком Іваном Кундратовим та професором німецького університету Ерлангена-Нюрнберга Жюльєном Бахманном. Штаб-квартира – у передмісті Копенгагена.

Плахотнюк – спеціаліст із нано- та мікротехнологій – навчався и викладав у Вінницькому національному технічному університеті. На початку 2010-х, отримавши американську стипендію Фулбрайта, він переїхав на навчання у США. Згодом – емігрував до Данії.

Продукт стартапа – технологія надточного 3D-друку на атомному рівні, що спрощує та здешевшує виробництво електроніки. Наприкінці 2021-го компанія завершила збирання промислового прототипу свого «принтера» – Nanofabricator. Модель Nanofabricator 0G – принтер атомного шару для роботи у невагомості – для своїх космічний програм придбало NASA.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні