Категорія
Новини
Дата

Данський deep-tech стартап ATLANT 3D Nanosystems залучив $15 млн інвестицій. Засновник та СЕО – українець Максим Плахотнюк

Компанія розробляє технологію мікро- та нано- 3D-друку для виробництва електроніки. Серед потенційних інвесторів – японський техногігант Sony

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • ATLANT 3D Nanosystems підняв раунд серії А на $15 млн від британської інвестиційної компанії West HillCapital.
  • Також до фінансування долучилися попередні інвестори стартапу та технологічна корпорація із Японії, назву якої не розголошують. Вочевидь, йдеться про японського виробника електроніки Sony. У лютому 2020 року стартап отримав pre-seed фінансування від «венчурного» підрозділу техногіганта – Sony Startup Acceleration Program, за даними ресурсу Unicorn Nest.
  • Всього на рахунку стартапу $17,2 млн інвестицій, свідчать дані Cruncbase. У 2020-му він також отримав грант на €2 млн від European Innovation Council – Європейської ради із інновацій.
  • Витратити нові інвестиції ATLANT 3D Nanosystems планує на подальшу розробку продуктів та вихід на перший міжнародний ринок.

Контекст

ATLANT 3D Nanosystems у 2018 році заснував українець Максим Плахотнюк разом із словаком Іваном Кундратовим та професором німецького університету Ерлангена-Нюрнберга Жюльєном Бахманном. Штаб-квартира – у передмісті Копенгагена.

Плахотнюк – спеціаліст із нано- та мікротехнологій – навчався и викладав у Вінницькому національному технічному університеті. На початку 2010-х, отримавши американську стипендію Фулбрайта, він переїхав на навчання у США. Згодом – емігрував до Данії.

Продукт стартапа – технологія надточного 3D-друку на атомному рівні, що спрощує та здешевшує виробництво електроніки. Наприкінці 2021-го компанія завершила збирання промислового прототипу свого «принтера» – Nanofabricator. Модель Nanofabricator 0G – принтер атомного шару для роботи у невагомості – для своїх космічний програм придбало NASA.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні