Заступнику директора одного з департаментів КМДА повідомили про підозру у вимаганні хабарів у київських автоперевізників, інформує пресслужба ДБР. За словами джерел УП, підозру отримав Максим Широков, який є заступником директора департаменту транспортної інфраструктури. Підозру також повідомлено приватному підприємцю, який, за даними слідства, допомагав чиновнику організовувати збір коштів.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Згідно із повідомленням ДБР, у квітні до бюро звернулася дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Підприємство обслуговувало один із київських маршрутів. За інформацією слідства, жінка скаржилася на тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на «співпрацю».
- Зазначається, що компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 000 грн за право роботи на маршруті.
- Правоохоронці затримали підприємця-посередника одразу після отримання грошей для чиновника, йдеться у повідомленні.
- ДБР провело низку обшуків, під час яких вилучило документи і техніку.
- Посадовець КМДА та підприємець підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).
- Триває досудове розслідування. Наразі ДБР перевіряє можливу причетність керівництва чиновника до реалізації схеми.
Контекст
4 червня заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтин Усов підтвердив слідчі дії Державного бюро розслідувань у службових приміщеннях КМДА у справі щодо зловживань у сфері перевезень. Зокрема, у самого Усова були вилучені для ознайомлення телефони, компʼютер, особисті кошти.
Усов вважає, що прозорість не завжди задовольняє гравців ринку. «Ми пам’ятаємо і замовні протести маршрутної мафії, погрози та шантаж працівників мерії міста, а також численні кримінальні провадження під час загострення правовідносин з приватними перевізниками у минулому», – зазначив він.
Раніше працівники ДБР вже заявляли про викриття в КМДА схеми отримання грошей з автоперевізників. Так, у 2022 році заступника директора департаменту КМДА було затримано та оголошено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України. У 2023 році кримінальне провадження по цьому факту направлено до суду.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.