Категорія
Новини
Дата

Держава відшкодовує до 12 млрд грн ПДВ на місяць, проблема з заборгованістю вирішена – Гетманцев 

Проблема з затримкою повернення ПДВ експортерам вирішена, заборгованість перед бізнесом – 100-200 млн грн. Про це сказав голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтервʼю Forbes

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Гетманцев вважає питання заборгованості повністю вирішеним. «У нас немає заборгованості з відшкодування ПДВ. Ми відшкодовуємо 10-12 млрд грн на місяць, тобто фактично вийшли на мирні показники», – зазначив він. 
  • Наразі, за його словами, прострочка щодо казначейства близько 100-200 млн грн. «Це взагалі не ті цифри, які треба обговорювати. Тобто відшкодування зараз відбувається вчасно та ритмічно», – наголосив Гетманцев.

Контекст

Бюджетне відшкодування ПДВ – це компенсація державою суми ПДВ, який був сплачений у вартості придбаних товарів, робіт, послуг. На нього мають право всі платники ПДВ, як юрособи, так і фізособи, якщо у декларації сума податкового кредиту перевищила податкове зобов’язання (так званий «мінус»).

За даними Опендатабот, у 2022 році податкова відшкодувала лише 69% від затребуваного відшкодування ПДВ, у 2021-му цей показник становив 91%.

Минулого року запроваджено низку змін, які мають спростити роботу з ПДВ: підприємцям зменшили штрафи за невчасну реєстрацію податкових накладних чи розрахунків коригування до них; подовжили терміни реєстрації податкових накладних до пʼяти днів; Верховна Рада проголосувала за скорочення термінів перевірки щодо відшкодування ПДВ удвічі – до 30 днів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні