Категорія
Новини
Дата

«Досягли розуміння» щодо гуманітарних коридорів. В Офісі президента повідомили про результати переговорів

Україна не отримала тих результатів, на які розраховувала, на другому раунді переговорів з російською стороною, повідомив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Єдиний рух — деяке розуміння, як можна організувати гуманітарні коридори.

Ключові факти

  • Завершився другий раунд переговорів між українською делегацією та представниками РФ. Учасник української групи переговорників, радник голови ОП Подоляк заявив, що «на превеликий жаль не отримали тих результатів, на які розраховували».
  • Єдиний рух — деяке розуміння, як можна організувати гуманітарні коридори для допомоги мешканців оточених українських міст. «Достатньо багато міст зараз знаходиться в оточенні. Там драматична ситуація з продуктами харчування, водою та ліками», — нагадав Подоляк.
  • Досягнуто порозуміння про спільне забезпечення гуманітарних коридорів для евакуації мирного цивільного населення, а також для доставки медикаментів та продуктів харчування до місць найбільш запеклих боїв з можливістю тимчасового припинення вогню на період евакуації. Буде організовано спецканали звʼязку та взаємодії, а також сформовано відповідні логістичні процедури, заявив Подоляк.

Контекст

Програма мінімум на яку розраховувала Україна за результатами переговорів – гуманітарні коридори. 

Наразі найгарячіші точки в Україні: Маріуполь і Херсон. Україна звернулася до Червоного Хреста с вимогою забезпечити гуманітарні колони білим прапором. 

Перший раунд переговорів між Україною та Росією відбувся 28 лютого.

Задля безпеки перемовників про місце зустрічі українська делегація вирішила не повідомляти.

Матеріали по темі