Щоб завершити угоду з придбання українських цементних заводів в італійської Buzzi, ірландська група CRH повинна впродовж девʼяти місяців передати 25-28% акцій придбаної компанії «Дікергофф Цемент Україна» незалежному інвестору. Відповідне рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) опубліковане на сайті відомства 25 липня.
АМКУ розглядав заяву CRH на концентрацію з вересня 2023 року. Ця угода може стати другою за розміром з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Щоб завершити угоду CRH має протягом дев’яти місяців передати 25-28% акцій ПрАТ «Дікергофф цемент Україна» незалежному інвестору. Очікується, що ним стане Європейський банк реконструкції та розвитку, оскільки в грудні 2023 року CRH підписала мандатний лист з ЄБРР про спільну готовність інвестувати в українські заводи «Дікергофф Цемент Україна».
- Також серед вимог АМКУ до CRH: забезпечити незалежний контроль над заводами, зберегти їхні виробничі потужності, а також гарантувати рівні умови та ринкові ціни для споживачів цементу.
- Крім того, ірландська група буде зобов’язана регулярно звітувати АМКУ про обсяги виробництва продукції та постачання її на ринок України.
- До 1 серпня АМКУ очікує на пропозиції від учасників ринку цементу щодо запропонованих CRH умов.
Контекст
Через дочірню «Дікергофф Цемент Україна» Buzzi володіє в Україні заводами «Волинь-цемент» і «Південьцемент», розташовані на Рівненщині та Миколаївщині. У червні 2023 року італійський виробник цементу оголосив про намір продати свої українські активи CRH за €100 млн.
У разі дозволу АМКУ на концентрацію частка CRH на українському ринку цементу може зрости до 46%, вказували Forbes учасники ринку восени 2023-го.
CRH — міжнародна група компаній з головним офісом в Ірландії, виробник будівельних рішень та матеріалів. В Україні бізнес групи CRH представлений брендом – Cemark. Ірландській групі належить три заводи: в Камʼянці-Подільському, Одесі та Миколаєві.
З початку повномасштабного вторгнення CRH вклала в Україну близько $80 млн, розповідав в ексклюзивному інтерв’ю Forbes керівник компанії у Центрально-Східній Європі Гійом Кавальє в травні 2024-го. Зокрема, група відкрила в Україні логістичний термінал у Київській області за $34 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.