Категорія
Компанії
Дата

«Для нас Україна – це більше, ніж бізнес». Ірландська CRH вклала в український бізнес $80 млн під час війни, і планує ще мінімум $100 млн. Ексклюзивне інтерв’ю із президентом CRH у Центрально-Східній Європі Гійомом Кавальє

Сemark Східна Європа /Артем Галкін для Forbes Ukraine

Гійом Кавальє: «Перспективи в Україні переважають ризики». Фото Артем Галкін для Forbes Ukraine

Післявоєнна відбудова потребуватиме багато цементу. Ірландська CRH готова поставити на це щонайменше €180 млн. Чому CRH вірить в Україну? Перше інтерв’ю президента компанії у Центрально-Східній Європі Гійома Кавальє. 

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Топменджемнт ірландської CRH – провідного виробника будівельних матеріалів у світі – не дає інтервʼю. Для Forbes Ukraine керівник компанії у Центрально-Східній Європі Гійом Кавальє робить виняток.

Український ринок – стратегічно важливий для компанії з капіталізацією під $50 млрд. В Україні CRH працює під брендом Cemark. Компанії належать три заводи: в Камʼянець-Подільському, Одесі та Миколаєві. За останні 25 років CRH інвестувала в українські активи €500 млн. €80 млн з яких – під час повномасштабного вторгнення. 

Зараз ірландській гігант націлився на «Волинь-цемент» і «Південьцемент» італьйської компанії Buzzi, яка виходить з українського ринку. Рішення – на погодженні в АМКУ з вересня 2023-го, хоча стандартний час на розгляд – 45 днів. Якщо дозвіл нададуть, то поглинання заводів Buzzi за €100 млн стане другою за розміром чеку M&A-угодою під час війни. Першою, у разі завершення, стане купівля французьким мільярдером Ксавʼє Ньєлем lifecell за $525 млн. 

На що розраховує ірландська CRH в Україні? 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні