Енергетичний холдинг ДТЕК втратив 80% своїх генеруючих потужностей після російських атак 22 та 29 березня. Про це йдеться у повідомленні групи ДТЕК.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- 80% генеруючих потужностей компанії втрачено, повідомила ДТЕК.
- «Ось так виглядає одна з теплоелектростанцій ДТЕК зсередини після масштабних атак ворога 22 та 29 березня», – йдеться у дописі під відео з наслідками обстрілу однієї з ТЕС холдингу.
- За даними ДТЕК, пʼять із шести ТЕС групи серйозно пошкоджені. «Ситуація надзвичайно важка…», – йдеться у повідомленні.
- ДТЕК управляє шістьма ТЕС на підконтрольних Україні територіях. Найбільшими є Бурштинська (Івано-Франківська обл.) та Криворізька (Дніпропетровська обл.). Також їй належать Ладижинська (Вінницька обл.), Курахівська (Донецька обл., біля лінії зіткнення), Придніпровська (Дніпропетровська обл.) та невелика Добротвірська ТЕС (Львівська обл.).
- На окупованих територіях знаходяться ще чотири ТЕС ДТЕК: Запорізька (Енергодар), Луганська (м. Щастя), Зуївська (Донецька обл.) та Миронівська ТЕС (Луганська обл.).
Контекст
Росія в ніч на 22 березня здійснила наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти України. Найбільше постраждали Харків, Одеса, Дніпропетровщина.
Унаслідок російської атаки 22 березня постраждали дві ТЕС енергохолдингу ДТЕК – Бурштинська та Ладижинська. На відновлення знадобиться від шести до 24 місяців, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна напрацювала низку механізмів співпраці з міжнародними партнерами для надання допомоги енергосектору. Одним із них є Фонд підтримки енергетики, який було створено навесні 2022 року.
За кошти донорів, внесені до Фонду, закуповується устаткування. Воно використовується українськими енергетиками для ремонтів і відновлення після ворожих атак. «На сьогодні у Фонді є доступні для подолання наслідків цього обстрілу більше €40 млн – на них будуть здійснюватися закупівлі необхідного обладнання. Крім цього, постійно надходить допомога у вигляді устаткування», – наголосив міністр.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.