Категорія
Новини
Дата

ДТЕК втратила 80% генерації після російських атак 22 і 29 березня

Енергетичний холдинг ДТЕК втратив 80% своїх генеруючих потужностей після російських атак 22 та 29 березня. Про це йдеться у повідомленні групи ДТЕК.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 80% генеруючих потужностей компанії втрачено, повідомила ДТЕК.
  • «Ось так виглядає одна з теплоелектростанцій ДТЕК зсередини після масштабних атак ворога 22 та 29 березня», – йдеться у дописі під відео з наслідками обстрілу однієї з ТЕС холдингу.
  • За даними ДТЕК, пʼять із шести ТЕС групи серйозно пошкоджені. «Ситуація надзвичайно важка…», – йдеться у повідомленні.
  • ДТЕК управляє шістьма ТЕС на підконтрольних Україні територіях. Найбільшими є Бурштинська (Івано-Франківська обл.) та Криворізька (Дніпропетровська обл.). Також їй належать Ладижинська (Вінницька обл.), Курахівська (Донецька обл., біля лінії зіткнення), Придніпровська (Дніпропетровська обл.) та невелика Добротвірська ТЕС (Львівська обл.).
  • На окупованих територіях знаходяться ще чотири ТЕС ДТЕК: Запорізька (Енергодар), Луганська (м. Щастя), Зуївська (Донецька обл.) та Миронівська ТЕС (Луганська обл.).

Контекст

Росія в ніч на 22 березня здійснила наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти України. Найбільше постраждали Харків, Одеса, Дніпропетровщина.

Унаслідок російської атаки 22 березня постраждали дві ТЕС енергохолдингу ДТЕК – Бурштинська та Ладижинська. На відновлення знадобиться від шести до 24 місяців, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. 

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна напрацювала низку механізмів співпраці з міжнародними партнерами для надання допомоги енергосектору. Одним із них є Фонд підтримки енергетики, який було створено навесні 2022 року. 

За кошти донорів, внесені до Фонду, закуповується устаткування. Воно використовується українськими енергетиками для ремонтів і відновлення після ворожих атак. «На сьогодні у Фонді є доступні для подолання наслідків цього обстрілу більше €40 млн – на них будуть здійснюватися закупівлі необхідного обладнання. Крім цього, постійно надходить допомога у вигляді устаткування», – наголосив міністр.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні