Категорія
Новини
Дата

Всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС пошкодженні внаслідок атаки Росії – ДТЕК

Унаслідок російської атаки по енергосистемі України 22 березня постраждали дві ТЕС енергохолдингу ДТЕК – Бурштинська та Ладижинська. На відновлення знадобиться від шести до 24 місяців. Про це розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в інтервʼю Економічній правді

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Ми втратили 50% встановленої потужності. Постраждали дві наші станції: «Бурштинська» і «Ладижинська», – зазначив Сахарук. Він уточнив, що постраждали усі блоки на цих ТЕС. «Енергоблоки в різному ступені руйнації: від повної до понад 50%», – зазначив топменеджер.
  • За його словами, загалом по країні дуже серйозна руйнація, яка буде вимагати навіть не місяців, а років на відновлення. «Можливо, один-два блоки почнуть працювати раніше, але загалом це 6, 12, 24 місяці або навіть більше», – додав Сахарук.

Контекст

Росія в ніч на 22 березня здійснила наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти України. Найбільше постраждали Харків, Одеса, Дніпропетровщина.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна напрацювала низку механізмів співпраці з міжнародними партнерами для надання допомоги енергосектору. Одним із них є Фонд підтримки енергетики, який було створено навесні 2022 року. 

За кошти донорів, внесені до Фонду, закуповується устаткування. Воно використовується українськими енергетиками для ремонтів і відновлення після ворожих атак. «На сьогодні у Фонді є доступні для подолання наслідків цього обстрілу більше €40 млн – на них будуть здійснюватися закупівлі необхідного обладнання. Крім цього, постійно надходить допомога у вигляді устаткування», – наголосив міністр.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні