Категорія
Новини
Дата

Дубілет і Яценко вийшли зі складу власників Monobank після вручення підозр у справі ПриватБанку

Співзасновники компанії «Фінтех Бенд», яка спільно з Універсал Банком займається розвитком проєкту Monobank, Олександр Дубілет та Володимир Яценко 23 лютого вийшли зі складу бенефіціарів власників компанії. Про це повідомляє Liga.net із посиланням на дані з реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Новими бенефіціарами стали Олексій Дубілет і Євгенія Кривенко. Їм перейшли частки Олександра Дубілета й Володимира Яценка – 33,74% і 17,18% відповідно.
  • Зміна власників відбулася 23 лютого.
  • Інші бенефіціари зберегли свою участь у «Фінтех Бенд». Олегу Гороховському, Михайлу Рогальському і Людмилі Шмальченко належать по 17,18%, а Вадиму Ковальову – 4,91%.

Контекст

Національне антикорупційне бюро разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 22 лютого повідомило трьом експосадовцям ПриватБанку про підозру в розтраті понад 136,89 млн грн.

Повідомлення про підозру отримав колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет та експерший заступник голови правління банку Володимир Яценко. Останній 22 лютого намагався вилетіти з Дніпра до Відня на приватному літаку, але НАБУ затримало його. Згодом він вийшов на свободу під заставу в 52 млн грн.

Третя підозра стосується експершої заступниці голови правління «Інгосстрах» Олени Бичихіної. Як повідомляють ЗМІ, Олександр Дубілет і Олена Бичихіна вже перебувають за кордоном.

За даними слідства, підозрювані в грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним і його націоналізації, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами ПриватБанку.

Зокрема, колишні високопосадовці нарахували й виплатили індексовану комісію у зв’язку зі зростанням курсу гривні до долара за наявними депозитними договорами з компанією. При цьому виплати такої комісії за депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалось.

Матеріали по темі
Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні