Фільми «Прокидаючись у тиші» та «Це побачення» отримали спеціальні нагороди на Берлінале, повідомляють в Українській кіноакадемії.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Українсько-німецький документальний фільм «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі отримав спеціальну нагороду за найкращий короткометражний фільм у програмі Generation Kplus. Стрічка описує російсько-українську війну очима українок та дітей, від якої вони знайшли прихисток у Німеччині.
- Творці фільму також отримали €2500 від німецької благодійної організації для дітей Deutsches Kinderhilfswerk.
- Ігрова короткометражна стрічка «Це побачення» Надії Парфан, що увійшла до конкурсної програми Berlinale Shorts, отримала спеціальну відзнаку Міжнародного жюрі. Фільм розповідає про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але де не припиняється життя у всіх його проявах.
- Головну нагороду 73-го Берлінського кінофестивалю здобув документальний фільм французького режисера Ніколя Філібера «На Адаманті», що розповідає про паризький центр догляду за людьми з психічними розладами.
Контекст
73-й Берлінале припав на річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну: він тривав з 16 по 26 лютого. Берлінале – один із десятка кінофестивалів категорії А, що збирає тисячі глядачів і професіоналів.
У 2023-му гравці індустрії зустрілись офлайн вперше з початку пандемії. На фестивалі за 11 днів представили близько 400 фільмів усіх жанрів і форматів – на відміну від більшості інших, що роблять акцент на одному жанрі.
Цьогоріч Україна побила власний рекорд із кількості представлених фільмів – шість стрічок у різних секціях кінофестивалю. Торік у Берлінале взяли участь «Терикони» Тараса Томенка та «Клондайк» Марини Ер Горбач.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.