Категорія
Новини
Дата

Експорт Україною ІТ-послуг уперше перевищив $5 млрд  

2020 році експорт Україною ІТ-послуг уперше перевищив $5 млрд на рік, обігнавши транспортні послуги та експорт мінеральних продуктів. Про це повідомляє Офіс ефективного регулювання (BRDO) з посиланням на дані НБУ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Загальний експорт України 2020 року скоротився на 4,6%. Скорочення торкнулося як експорту товарів, так і послуг.  
  • Експорт ІТ-індустрії зріс на $853 млн, або на понад 20% за рік, – до $5,026 млрд. 
  • Частка комп’ютерних послуг у загальному експорті досягла 8,3%. 
  • Попри пандемію ІТ-індустрія показала позитивні результати для економіки України. Водночас зазначається, що можливість подальшого нарощування Україною експорту ІТ-послуг залежатиме від зростання кількості фахівців на ринку праці.
  • За даними дослідження BRDO, до 2024 року кількість айтішників в Україні зросте на 23%. Але цього мало, щоб задовольнити попит, який зростає.
  • Цього року диплом бакалавра отримають понад 20 000 осіб у сфері IT, що на 23% більше, ніж 2020-го.

Контекст

2020 року українська влада спростила умови працевлаштування для ІТ-фахівців із Білорусі. Зокрема, запустили інформаційний портал для підтримки айтішників, які планують релокацію з Білорусі. У середині серпня 2020-го уряд визначив квоти імміграції на 2020 рік, у межах якої українські ІТ-компанії могли працевлаштувати додатково 5000 висококваліфікованих ІТ-спеціалістів на майже постійній основі. Залучені в межах квоти працівники отримують посвідку на постійне проживання.

Також у зв'язку з високою зацікавленістю білорусів до імміграційних квот уряд лібералізував кваліфікаційні вимоги до ІТ-спеціалістів для отримання квот на імміграцію. Зокрема, знижено мінімальний досвід роботи до трьох років, а мінімальний дохід фахівця за попередній рік має становити від $24 000.

Важливі цифри

За даними DOU, станом на 2019 рік в українській ІТ-індустрії працювало понад 190 000 фахівців. 

Основна частка світового ІТ-ринку припадає на США (36,8%), за ними Китай (11,3%) і Велика Британія (5,8%). Як зазначено у довіднику агентства Top Lead, за обсягом ринку Україна змагається з Румунією й Польщею. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні