Категорія
Новини
Дата

ЄС може накласти штраф на Amazon у $425 млн. Це буде найбільшим покаранням за порушення вимог щодо захисту даних

Регулятор із захисту конфіденційних даних Європейського Союзу (European Union privacy regulator) запропонував накласти штраф у розмірі понад $425 млн на компанію Amazon. Штраф може стати найбільшим за розміром для санкцій за порушення європейського регламенту щодо захисту конфіденційних даних, пише The Wall Street Journal.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Проєкт рішення щодо штрафу видала Комісія із захисту даних Люксембургу (CNPD), де розташована європейська штаб-квартира Amazon.
  • Штрафні санкції повʼязані в ймовірним порушеннями Загального регламенту про захист даних ЄС (GDPR). Зокрема, збиранням та використанням особистих даних.
  • Представник Amazon від коментарів відмовився. Однак компанія раніше заявляла, що конфіденційність її клієнтів є пріоритетом і вона дотримується законів усіх країн, в яких вона працює.
  • Перш ніж проєкт рішення набере чинності, його мають узгодити інші регулятори конфіденційності ЄС. Це може зайняти місяці і привести до внесення істотних змін у рішення, в тому числі збільшення або зменшення суми штрафу.

Контекст

Штраф, який запропоновала CNPD, складе приблизно 2% від чистого прибутку Amazon – $21,3 млрд в 2020 році і 0,1% від її доходу – $386 млрд. Максимальна сума штрафу, яку може накласти регулятор на компанії, складає до 4% річного доходу.

CNPD вже отримала кілька заперечень щодо свого проєкту рішення про штраф. В одному з них вказується, що штраф має бути вищим. CNPD може або прийняти заперечення, або відхилити їх, ініціювати дебати і голосування серед всіх регуляторів конфіденційності ЄС в Європейській раді із захисту даних.

Проект рішення CNPD може стати ще одним кроком ЄС щодо примусу до дотримання конфіденційності технологічних компаній. Ірландський регулятор конфіденційності заявив, що в 2021 році він планує прийняти проєкти рішень про санкції по 12 справах за участю великих технологічних компаній. Під юрисдикцію ірландського органу підпадають Facebook, Google і Apple, так як штаб-квартири цих компаній ЄС знаходяться в Ірландії.

Один з таких проєктів рекомендує накласти штраф від €30 млн до €50 млн на Facebook через непрозорість обміну даними за допомогою месенджера WhatsApp.

Важливі цифри

З моменту вступу GDPR в силу у 2018 році найбільшим штрафом за порушення регламенту став штраф у €50 млн проти Google, який наклав французький регулятор конфіденційності. Ірландія наразі оштрафувала лише Twitter на €450 000 у грудні 2020 року. 

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні