Країни Європейського Союзу розглянуть питання про накладення нафтового ембарго на РФ через війну в Україні, пише Reuters. ЄС працює над пʼятим раундом санкцій.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Обговорення нового пакету санкцій розпочнеться між міністрами закордонних справ у понеділок та продовжиться після прибуття президента США Джо Байдена до Брюсселя в четвер на саміти з 30 союзниками по НАТО, а також ЄС і у форматі Групи семи (G7), включаючи Японію.
- Перед ЄС стоїть економічно найважчий вибір — відмова від російської нафти, як це зробили США та Велика Британія.
- Країни Балтії наполягають на запровадженні ембарго, тоді як Німеччина застерігає від «надто швидких рішень» через високі ціни на енергоносії в ЄС.
Контекст
РФ попередила, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати її до закриття магістрального газопроводу до Європи. У балансі ЄС російський газ займає 40%, а економіка Німеччини – одна з найбільш залежних від російських енергоносіїв. Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.
Слово Франції, яка очолює шестимісячне головування в ЄС, ймовірно, виявиться вирішальним. Раніше президент Емманюель Макрон заявляв, що якщо ситуація в Україні погіршиться, не повинно бути «табу» щодо санкцій.
Дипломати раніше заявили, що російська атака хімічною зброєю в Україні або потужне бомбардування Києва може стати причиною енергетичного ембарго.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.