Категорія
Новини
Дата

ЄС розгляне можливість запровадження ембарго на російську нафту — Reuters

Країни Європейського Союзу розглянуть питання про накладення нафтового ембарго на РФ через війну в Україні, пише Reuters. ЄС працює над пʼятим раундом санкцій.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Обговорення нового пакету санкцій розпочнеться між міністрами закордонних справ у понеділок та продовжиться після прибуття президента США Джо Байдена до Брюсселя в четвер на саміти з 30 союзниками по НАТО, а також ЄС і у форматі Групи семи (G7), включаючи Японію.
  • Перед ЄС стоїть економічно найважчий вибір — відмова від російської нафти, як це зробили США та Велика Британія.
  • Країни Балтії наполягають на запровадженні ембарго, тоді як Німеччина застерігає від «надто швидких рішень» через високі ціни на енергоносії в ЄС.

Контекст

РФ попередила, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати її до закриття магістрального газопроводу до Європи. У балансі ЄС російський газ займає 40%, а економіка Німеччини – одна з найбільш залежних від російських енергоносіїв. Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.

Слово Франції, яка очолює шестимісячне головування в ЄС, ймовірно, виявиться вирішальним. Раніше президент Емманюель Макрон заявляв, що якщо ситуація в Україні погіршиться, не повинно бути «табу» щодо санкцій.

Дипломати раніше заявили, що російська атака хімічною зброєю в Україні або потужне бомбардування Києва може стати причиною енергетичного ембарго.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні