Європейський Союз погодився відкрити кордони для вакцинованих туристів. Також відвідувати ЄС зможуть туристи з країн, які мають низький рівень захворюваності, пише The New York Times.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Відповідне рішення ухвалили посли 27 держав-членів, підтримавши пропозицію Європейської комісії
- Нові правила можуть набути чинності вже наступного тижня.
- Право на в’їзд матимуть тільки туристи, які були щеплені схваленою Європейським агентством із лікарських засобів (ЕМА) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) вакциною.
- Станом на сьогодні EMA сертифікувала чотири вакцини: Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson, Moderna, Vaxzevria (раніше AstraZeneca). ВООЗ визнала препарати від Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson, AstraZeneca, Moderna і Sinopharm.
- Список безпечних країн на основі епідеміологічних критеріїв буде остаточно затверджено в п’ятницю.
- За даними Bloomberg, для вільного в’їзду до ЄС двотижневий рівень захворюваності в країні має бути менше 75 на 100 000 осіб.
- При цьому держави-члени ЄС на свій розсуд зможуть зберегти вимоги щодо негативних тестів ПЛР або карантину для певних туристів.
Важливі цифри
32,4%. Такий відсоток людей, що живуть в ЄС, отримали хоча б одну дозу вакцини проти COVID-19, згідно Bloomberg. Станом на 19 травня в Україні від COVID-19 вакцинувалися 957 346 осіб. Із них дві дози отримали 37 526 осіб.
Контекст
Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. За словами премʼєрміністра Італії Маріо Драгі, ЄС запровадить «паспорти вакцинації» в другій половині червня. Держави-члени будуть зобов’язані визнавати вакцини, схвалені ЄС. Але країни за бажанням можуть також видавати COVID-паспорти особам, які щеплені, наприклад, російською вакциною Sputnik або китайською Sinovac.
Тим часом Велика Британія скасувала заборону на поїздки за кордон без поважної причини, а також запустила «паспорт вакцинації» для тих, хто зробив обидва щеплення, передає ВВС.
Першим у світі цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки, запустив Китай. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що «паспорт вакцинації» планують запустити в Україні з 1 липня. Це має дати змогу щепленим від коронавірусу українцям вільно подорожувати до країн, які визнають такі документи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.