Під санкції Європейського Союзу потрапила низка білоруських компаній, зокрема, «Білоруськалій» та «Білоруська калійна компанія». Шостий пакет санкцій набув чинності сьогодні, 3 червня. Загалом обмеження запроваджено проти 12 фізичних та восьми юридичних осіб Білорусі.
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Під персональні санкції потрапили один із найбільших в Європі виробників калійних добрив «Білоруськалій» та його трейдер «Білоруська калійна компанія» (БКК).
- У списку санкцій також НПЗ «Нафтан», великий виробник тютюнових виробів – «Гродненська Табачна Фабрика «Неман» і приватний виробник тютюнових виробів «Інтер Тобакко».
- Санкції також запроваджено щодо виробника комунальної автотехніки «БелКамунМаш», логістичного оператора «БелМитСервіс» та Белтелерадіокомпанії.
Контекст
Раніше Білорусь продавала щорічно 10–12 млн т калію, заробляючи близько $2,5 млрд, писала DW. Наразі цей товар просто неможливо доставити споживачам. Проблеми з постачанням білоруських калійних добрив на світовий ринок почалися на початку лютого, коли Литва повністю зупинила їхній транзит, побоюючись потрапити під санкції США, запроваджені в грудні 2021 року проти «Білоруськалію» та БКК.
Білорусь спробувала перенаправити логістичні потоки в Україну, але УЗ запровадила обмеження на транзит. Лазівки на цьому напрямку ще залишалися, але з 24 лютого, після вторгнення Росії в Україну, транзит став неможливим.
Війна в Україні посилила зростаючі проблеми «Білоруськалія». 29 березня Україна конфіскувала вагони з білоруськими калійними добривами вагою 7000 т, які прямували до країн Азії. Вже зʼявлялися повідомлення, що підприємство, на якому працюють близько 15 000 працівників, уперше брало кредит на виплату зарплат.