Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія виділить Україні €1,2 млрд. Макрофінансову допомогу спрямують «на підтримку стійкості країни»

Євросоюз виділить Україні нову макрофінансову допомогу загальним обсягом €1,2 млрд, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу 24 січня. Вона сподівається, що Рада Європи та Європарламент схвалять виділення допомоги якнайшвидше.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Новий макрофінансовий пакет допоможе Україні «адресувати фінансові потреби, викликані конфліктом, а також підтримати стійкість країни», заявила фон дер Ляєн.
  • Україна отримає перший транш на €600 млн після схвалення рішення Радою Європи та Європарламентом.
  • Також голова ЄК анонсувала нову макрофінансову програму з Україною «з більшим фінансуванням». Метою нової програми стане «підтримка процесу модернізації в Україні».
  • Крім того, ЄС цього року подвоїть суму виділених Україні грантів на €120 млн.

Цитата

«Ми розраховуємо на те, що Рада ЄС і Європейський парламент ухвалять цей надзвичайний пакет макрофінансової допомоги якнайскоріше. Потім ми розпочнемо швидку виплату першого траншу розміром €600 млн», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Контекст

У липні 2020 року Україна та ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації «виняткової» (п’ятої за ліком) програми макрофінансової допомоги обсягом до €1,2 млрд. У грудні 2020 року Україна отримала від ЄС перший транш на суму €600 млн, у жовтні 2021-го – другий транш на таку ж суму.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні