Категорія
Новини
Дата

Європа за пʼять місяців імпортувала з ПАР на 40% більше вугілля ніж за весь 2021 рік

1 хв читання

За пʼять місяців 2022 року країни Європи імпортували з Південно-Африканської Республіки (ПАР) на 40% більше вугілля, ніж за весь минулий рік. Про це повідомляє Reuters.

Ключові факти

  • З найбільшого в Африці вугільного термінала Річардс-Бей (RBCT) до Європи у січні-травні доставили 3,2 млн т. За весь 2021 рік було тільки 2,3 млн т.
  • Нині 15% вантажу з RBCT іде в Європу, хоча минулого року цей показник становив лише 4%.
  • Південноафриканське вугілля за перші пʼять місяців імпортували вісім країн Європи, включно з Україною, яка припинила морський імпорт через війну.
  • Деякі з них, наприклад, Нідерланди, почали купувати його тільки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Протягом березня-травня до країни надійшло 1,27 млн т, завдяки чому Нідерланди стали четвертим за величиною імпортером вугілля з ПАР.
  • Франція збільшила імпорт майже у сім разів – з 68 005 т за весь минулий рік до 464 432 т за пʼять місяців у 2022-му. Іспанія, Польща і Німеччина минулого року взагалі не купували південноафриканське вугілля. У 2022-му за пʼять місяців Іспанія імпортувала 355 250 т, Польща – 181 515 т, Німеччина – 157 383 т.

Контекст

Європа збільшує імпорт вугілля з ПАР у міру наближення ембарго на російське вугілля, воно набирає чинності у серпні. Японія, яка також планує заборонити російське вугілля. Вона імпортувала 388 249 т з ПАР. Водночас Китай, третій за величиною імпортер вугілля з RBCT, цього року його ще не купував. Натомість він збільшив імпорт вугілля з Росії до рекордних показників.

Після повномасштабного вторгнення Росії видобуток вугілля в Україні знизився приблизно на 30%. Австралія обіцяла надати Україні 70 000 т енергетичного вугілля для посилення енергетичної безпеки країни. Компанія ДТЕК Енерго уклала угоду з польським вугледобувним підприємством Bogdanka на імпорт вугілля у період військових дій. Вони домовилися про постачання 60 000 т енергетичного вугілля з Польщі. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд