Категорія
Новини
Дата

Європарламент схвалив макрофінансову допомогу Україні на €5 млрд

Європейський парламент підтримав рішення Єврокомісії від 7 вересня щодо запровадження для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі €5 млрд, повідомили пресслужба Європарламенту і Міністерства фінансів України.

Ключові факти

- Потреби України у зовнішньому фінансуванні швидко зросли через російське вторгнення, йдеться у заяві на сайті Європарламенту. «Крім величезних збитків, завданих дорогам, мостам, фабрикам, будинкам, лікарням та іншій фізичній інфраструктурі, країна також втратила доступ до міжнародних фінансових ринків», – зазначається там.

- Рішення, яке розглядалося сьогодні під час пленарного засідання за прискореною процедурою, підтримали 534 депутати, проти проголосували 30, ще 26 депутатів Європарламенту утрималися.

- Очікується, що перший транш коштів в рамках цього пакету буде надано Україні одразу після набуття чинності для сторін відповідних Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди, повідомили в Мінфіні. Переговори щодо їх параметрів будуть проведені одразу після прийняття рішення щодо надання Україні додаткової фінансової підтримки Радою ЄС. 

- Макрофін ЄС буде спрямовано на фінансування першочергових потреб держбюджету та сприятиме збереженню фінансової стабільності України, зазначили в Мінфіні.

Контекст

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Новий макрофін складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС.

Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня. Ще €5 млрд Україна очікує отримати до кінця вересня.

Пакет на €5 млрд доповнює €10 млрд, які ЄС вже надав Україні у вигляді фінансової допомоги, заявляла раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Умови його виділення були погоджені міністрами економіки країн ЄС під час неформальної зустрічі в Празі 9 вересня.

Український уряд розраховує отримати нову програму макрофінансової допомоги від ЄС, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні. За його словами, дефіцит бюджету у 2023 році може зменшитися, але допомога союзників залишиться вкрай важливим джерелом фінансування цього дефіциту. «Тому нам важливо домовитися про нову програму макрофіну з ЄС на наступний рік», – додав Шмигаль.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні