Категорія
Новини
Дата

Європейський банк реконструкції та розвитку закриває офіси в Москві й Мінську

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив про закриття своїх офісів у Москві та Мінську. Про це йдеться на сайті банку.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти:

  • «ЄБРР рішуче засудив війну проти України, і рішення про закриття офісів у Москві та Мінську є неминучим результатом дій Російської Федерації за допомогою Білорусі», – мовиться в заяві.
  • Банк нагадав про прийнятий початковий пакет допомоги у €2 млрд для України та інших країн, які постраждали від війни.

Контекст:

У 2015 році ЄБРР вперше перестав запускати нові інвестиційні проєкти в Росії. У жовтні 2017 року банк оголосив, що закриє всі пʼять російські регіональні відділення ЄБРР, за винятком офісів у Москві та Санкт-Петербурзі. Загальний портфель інвестицій у РФ становив $3,5 млрд. До липня 2018 року в Росії залишилося єдине відділення ЄБРР – у Москві. Портфель інвестицій знизився до $2 млрд.

«Ми підтримуємо країни, які послідовно реалізують демократичні принципи. У Білорусі ми призупинили всі наші інвестиції в державний сектор із серпня 2020 року. У Росії всі нові інвестиції нами були припинені після анексії Криму у 2014 році», – заявляла президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо у 2021 році.

За її словами, таким чином ЄБРР робить свій внесок в просування демократії в цих двох країнах: «Це підхід, зміст якого в тому, що фінансування від ЄБРР прямо залежить від проведених реформ. Що менше реформ, то менше грошей».

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку своєї діяльності в країні у 1993 році банк у сукупності виділив понад €14,6 млрд на понад 480 проєктів.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні