Категорія
Новини
Дата

Європейський центробанк підвищив базову ставку до рекордних 4,5%

Європейський центробанк (ЄЦБ) підвищив ключові ставки на 25 базисних пунктів, йдеться у повідомленні регулятора. Це відбулося вдесяте поспіль. Базова ставка за кредитами зросла до 4,5%, ставка за депозитами – до 4%, ставка за маржинальними кредитами – до 4,75%.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Рішення, яке ЄЦБ ухвалив на засіданні 14 вересня, набуде чинності з 20 вересня. 
  • Рада керуючих ЄЦБ вважає, що відсоткові ставки досягли рівнів, утримання яких протягом тривалого часу «зробить суттєвий внесок у повернення інфляції до цільового показника».
  • «Майбутні рішення ЄЦБ забезпечать збереження ключових ставок так довго, як це потрібно, на рівнях, що обмежують економічну активність», – йдеться у заяві.
  • ЄЦБ заявив, що з метою повернення інфляції до 2% готовий коригувати інструменти.
  • За прогнозами регулятора, інфляція у єврозоні цьогоріч буде на рівні 5,6%, у 2024 році вона сповільниться до 3,2%, у 2025-му – до 2,1%.
  • Опитані Bloomberg економісти вважають, що це ймовірний пік найагресивнішого циклу жорсткості монетарної політики в регіоні.

Контекст

До цього рекордна базова ставка ЄЦБ була 4,1%, встановлена в червні 2008 року.

У липні ЄЦБ підвищив усі три ставки також на 25 б.п. Базова ставка за кредитами наразі становить 4,25%, ставка за депозитами – до 3,75%, ставка за маржинальними кредитами – 4,5%

Згідно з оприлюдненим 11 вересня прогнозом Єврокомісії, за підсумками 2023 року економіка ЄС зросте на 0,8%. Це – менше за попередні очікування в 1%.

Щодо 20 країн-членів єврозони прогнозується сповільнення темпів зростання також до 0,8% у 2023 році замість прогнозованого раніше показника в 1,1%. 

Головною причиною погіршення економічних очікувань у Брюсселі називають ослаблення попиту через стабільно високі темпи інфляції. 

«Економіка ЄС зазнала двох потужних потрясінь через пандемію та війну РФ проти України. Вкрай високий рівень інфляції таки взяв своє, хоча зараз він знижується», – зазначив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні