ЄЦБ підвищив три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄЦБ підвищив три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів

Getty Images

Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив з 2 серпня усі три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів (б. п.) за підсумками засідання у четвер, 27 липня, сказано у повідомленні банку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Таким чином базову ставку за кредитами збільшено до 4,25%, ставку за депозитами – до 3,75%, ставку за маржинальними кредитами – до 4,5%. 
  • У ЄЦБ зазначили, що сьогоднішнє підвищення ставки відображає оцінку прогнозу інфляції, динаміки базової інфляції та сили впливу грошово-кредитної політики. 
  • У банку вважають, що інфляція продовжить знижуватися до кінця року року, але залишиться вище цільового рівня протягом тривалого часу. 
  • Хоча деякі показники демонструють ознаки ослаблення, базова інфляція загалом залишається високою.
  • «Майбутні рішення ради управляючих ЄЦБ забезпечать збереження ключових ставок так довго, як це потрібно, на рівнях, що обмежують економічну активність достатньою мірою, щоб досягти своєчасного повернення інфляції в єврозоні до 2% цільового показника ЄЦБ», – йдеться в заяві.

Контекст

15 червня ЄЦБ підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів (б.п.). Тоді базову процентну ставку за кредитами збільшено до 4%, ставку за депозитами – до 3,5%, ставку за маржинальними кредитами – до 4,25% з 21 червня.

26 липня Федеральна резервна система США підвищила відсоткову ставку за федеральними кредитними засобами на 25 базисних пунктів, до 5,25-5,5% річних, це найвищий рівень за 22 роки. Підвищивши свою базову ставку з майже нуля в березні 2022 року до більш ніж 5%, ФРС тепер наблизилася до рівня вартості запозичень, який вона вважає необхідним для своєчасного зниження інфляції до цільового рівня в 2%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні