Категорія
Новини
Дата

«Фокстрот» оцінив збитки від знищеного складу і втрачених точок у близько 1 млрд грн

Збитки одного з найбільших ритейлерів техніки й електроніки «Фокстрот» через згорілий склад у Гостомелі та втрачені точки становлять близько 1 млрд грн. Про це в інтервʼю Forbes розповів CEO одного з найбільших ритейлерів «Фокстрот» Олексій Зозуля.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Сума збитків від згорілого складу і точок, які ми втратили, становить близько 1 млрд грн. Цього товару просто не існує», – сказав Зозуля. На складі товару було на 650 млн грн. Протягом березня–квітня, компанія евакуювала товар із магазинів від лінії фронту.
  • Зі 169 відкрито 92 магазини у 52 містах. Близько 40 магазинів, очевидно, не відкриються скоро, бо вони розташовані в зоні бойових дій, у прифронтовій зоні або тимчасово окупованих містах, сказав Зозуля. «Є міста, де маємо виторг на рівні минулого року і вище. Є міста, де продажі не дотягують до 60%, як порівняти з минулим роком», – розповів він.
  • У липні «Фокстрот» планує відкрити ще шість магазинів. 

Контекст

«Фокстрот» – одна з найбільших торговельних мереж за кількістю магазинів та обсягами продажу електроніки й побутової техніки в Україні. На початок 2022 року бренд є омніканальним (офлайн та онлайн-торгівля), охоплює 170 магазинів у 90 обласних і районних центрах України та інтернет-магазин. У червні 2022 року «Фокстрот» почав відкривати точки видачі інтернет-замовлень.

З початку вторгнення РФ в Україну мережа «Фокстрот» втратила вісім магазинів та центральний склад у Гостомелі – вони були розграбовані та знищені окупантами.

За перші два місяці війни ринок побутової техніки та електроніки просів удвічі порівняно з показниками минулого року, заявляли у «Фокстроті». Цей показник ыстотно відрізняється в розрізі регіонів залежно від поточної ситуації, наближеності до бойових дій та попиту.

Ціни на техніку й електроніку в Україні з 24 лютого зросли приблизно на 12–20%. Завдяки тому, що 75–80% товарів було внесено до списку критичного імпорту, не відбулося більшого стрибка цін, розповів Зозуля.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні