Інформація про Фокстрот

Виторг: 12,7 млрд грн (2023), Роздрібна торгівля

Фокстрот
Прибуток: 0,3 млрд грн (2023)
40 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування в Україні
1994
Власник
Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев
СЕО
Олексій Зозуля
Кількість працівників
2753
Річний приріст виторгу
9%
Центральний офіс
Київ
Кількість вакансій на 2022 рік
32

30 найбільших продавців в уанеті

На початку великої війни основний склад «Фокстроту» під Києвом ущент вигорів після влучання снаряду. Через втрату ритейлер скоротив інвестиції у свій e-commerce, зосередившись на оптимізації внутрішніх процесів.

У 2023 році почався рух у зворотному напрямку, розповідає e-commerce-директор «Фокстроту» Кирило Попов-Черкасов. Зокрема, компанія відновила роботу з розвитку мобільних застосунків, переглянула асортимент онлайн-полиці, додавши 20 000 нових позицій. А також запровадила на сайті нову функцію – відеоконсультацію щодо обраного товару.

У результаті мобільним застосунком почали користуватися 148 000 нових клієнтів, а загальний товарообіг з онлайн-каналу «Фокстроту» збільшився на 30%, як порівняти із попереднім роком.

Ритейлер пришвидшив свою доставку. У співпраці з Uklon Delivery клієнт тепер має можливість отримати техніку або гаджети за годину.

30 стійких компаній

Через дії російських окупантів «Фокстрот» втратив «серце». Так про знищення центрального складу площею понад 30 000 кв. м у Гостомелі каже Олексій Зозуля. Тут зберігалася чверть продукції компанії загальною вартістю 650 млн грн. Сумарні втрати разом із втраченими магазинами – приблизно 1 млрд грн, казав Зозуля у червні в інтерв’ю Forbes. Щоб втриматися на плаву, «Фокстрот» закрив 100 зі 170 своїх магазинів та провів децентралізацію управління. У березні-квітні, під час евакуації товарів з магазинів на лінії фронту, десятки, сотні рішень приймалися на місцях, каже Зозуля. Компанія домовилась із вендорами щодо реструктуризації заборгованостей. «Усі розуміють контекст», – каже Зозуля. До осені «Фокстрот» оговтався й очікує зростання продажів під час високого сезону, коли учні повертаються на навчання, а також Black Friday.

100 найбільших приватних компаній 2021

Один з найбільших продавців електроніки та побутової техніки нарощує темп. «Фокстрот» доставляє інтернет‑замовлення не довше ніж за дві години, а збирає їх за 30 хвилин. У покупців також з’явилася можливість отримувати споживчі кредити за наданням електронних документів у додатку «Дія». Як і конкуренти, ритейлер розширює віртуальну вітрину – вона налічує близько 100 000 найменувань товарів. В асортименті не лише профільна продукція, а й товари для спорту, відпочинку, ремонту та саду. До мережі входить 165 магазинів загальною площею понад 153 000 кв. м. 

100 найбільших приватних компаній 2020

Ритейлер побутової та електронної техніки присутній на ринку понад чверть століття. Компанію започаткували колишній вчитель праці Геннадій Виходцев та колишній токар Валерій Маковецький. Почавши з оптової торгівлі, через три роки після старту, в 1997 році, партнери мали два магазини роздрібної торгівлі в Харкові та Києві. Сьогодні «Фокстрот» – найбільший продавець побутової та електронної техніки за кількістю магазинів та обсягами продажів в Україні. Торговельна мережа з червоною лисою наявна у 90 містах України. Асортимент на полицях 163 магазинів налічує 25 000 найменувань. Проте торгівля технікою не є єдиним бізнесом Маковецького та Виходцева – вони також володіють мережею комерційної нерухомості та інвестують у відновлювану енергетику.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Лемтранс /lemtrans.com.ua
Виторг 14,4 млрд грн
Прибуток 440 млн грн
Auchan /Getty Images
Виторг 14,1 млрд грн
Збиток 627 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд