Категорія
Новини
Дата

Google оштрафували на €220 млн у Франції за просування власних сервісів. Компанія змінить свій рекламний бізнес

Компанія Google домовилася з французьким регулятором про завершення антимонопольного розслідування. Американський техгігант уперше погодився внести зміни до свого рекламного бізнесу, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Розслідування щодо Google розпочалося 2019 року за скаргою News Corp., французької групи видавців новин Le Figaro та бельгійської пресгрупи Rossel.
  • Під час перевірки французький регулятор виявив, що платформа управління рекламою Google – Ad Manager у першу чергу пропонувала розміщувати рекламні оголошення через власний сервіс Google DFP і платформи Google Ad Exchange.
  • Це обмежувало права конкурентів – французьких сервісів, що пропонують такі самі послуги.
  • Після штрафу Google погодилася вдосконалити роботу служб і забезпечити рівні умови конкуруючим рекламним сервісам та платформам продажу реклами.
  • Деякі зміни буде введено до першого кварталу 2022 року. Google не оскаржуватиме рішення.
  • Google також погодилася полегшити видавцям використання даних та інструментів.
  • Французька влада заявила, що рішення антимонопольного органу відкриває шлях видавцям вимагати від Google відшкодування збитків.

Головна цитата

«Це перше у світі подібне рішення щодо складних алгоритмічних процесів, на які покладається бізнес з реклами в інтернеті», – заявила керівниця французького антимонопольного органу Ізабель де Сільва.

Контекст

Угода з французьким антимонопольним органом може допомогти збалансувати владу над рекламою. Багато видавців у всьому світі не задоволені практикою щодо реклами, яку застосовують технологічні гіганти.

Google вже було оштрафовано у Франції в грудні 2019 року на $166 млн. Тоді компанію звинуватили у виставленні непрозорих рахунків за користування рекламною платформою Google Ads, пише TechCrunch. Тим часом Європейська комісія впродовж останніх років застосувала численні антимонопольні санкції проти Google за рекламний бізнес. Зокрема, у 2019 році було накладено штраф у $1,7 млрд за спробу монополізувати сферу онлайн-реклами за допомогою AdSense.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні