Категорія
Новини
Дата

Google поверне 20% своїх співробітників до офісів. Решта працюватимуть віддалено або в гібридному форматі

Компанія Google планує відкрити офіси восени 2021 року. Більше половини співробітників працюватимуть в гібридному форматі, а 20% – віддалено навіть після пандемії, пише CNBC.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Google передбачає, що 60% співробітників перебуватимуть в офісі протягом декількох днів на тиждень.
  • При цьому 20% працюватимуть із дому і лише 20% – перебуватимуть в офісах п’ять днів на тиждень.
  • Про плани написав гендиректор Google Сундар Пічаї в електронному листі співробітникам. При цьому він зазначив, що більшість персоналу хотіли б іноді приходити до офісів.
  • У червні працівники компанії отримають докладні інструкції про те, як вони можуть перейти на повністю віддалену роботу або оформити гібридний графік.
  • За словами глави Google, крім цього, тепер співробітники зможуть працювати чотири тижні в будь-якому офісі компанії, а не тільки в тому, до якого їх розподілили.

Контекст

Минулого місяця Google заявила, що не збирається продовжувати практику масової віддаленої роботи. Компанія заявила, що, в разі бажання працювати віддалено після 1 вересня понад 14 днів на рік, працівникам доведеться офіційно запитувати дозволу. Причому компанія залишає за собою право в будь-який момент викликати співробітника до офісу.

Тепер же, коли деякі інші роботодавці пропонують велику гнучкість у режимі роботи, Google послаблює свій підхід.

Торік Microsoft заявила, що її співробітники зможуть працювати з дому менше 50% часу від робочого тижня або з дозволу менеджера повністю перейти на дистанційку. Dropbox дозволила персоналу назавжди залишитися працювати вдома. А PayPal пропонуватиме співробітникам гібридний графік, за яким вони самі обиратимуть, де їм працювати. Також компанії Atlassian, Square, Facebook і Twitter погодилися дозволити більшості своїх співробітників працювати з дому після закінчення пандемії. 

Українська ІТ-компанія EVO, яка створила такі проєкти, як Prom.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua, вирішила назавжди перейти на дистанційку. Також медіагрупа StarLightMedia дозволить назавжди працювати дистанційно 25–30% співробітників, розповіла «Детектор медіа» операційна директорка StarLightMedia Тетяна Стрекаль.

Однак не всі бачать тільки переваги в дистанційній роботі. Співзасновник Netflix Рід Хастингс заявив, що масовий перехід персоналу на віддалену роботу не дає позитивних результатів – командам стало складніше обговорювати ідеї. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні