Національний банк України (НБУ) вперше з 23 лютого 2022 року почав публікувати довідковий курс гривні на міжбанківському валютному ринку. Його значення на 12:00 3 жовтня – 36,5744 грн/$ проти 36,5686 грн/$, яке було зафіксоване з кінця липня минулого року. Обсяг операцій на міжбанку зріс на порядок, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на учасників ринку.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Курс гривні на міжбанку у вівторок, першого дня переходу НБУ від фіксованого курсу 36,5686 грн/$ у режим керованої його гнучкості, становить близько 36,6 грн.
- НБУ оголосить офіційний курс на 4 жовтня за підсумками торгової сесії після 15:30.
- За даними учасників ринку, обсяг операцій на міжбанку зріс на порядок, перевищивши $100 млн уже в перші години, проте ПриватБанк і НБУ продавали необхідні обсяги за курсом 36,55 грн грн/$.
- На чорному ринку і в обмінниках курс долара зріс приблизно на 25 коп., орієнтовно до 38,4 грн/$, а спред між курсами купівлі та продажу розширився приблизно на 10 коп.
- За даними «Інтерфакс-Україна», найбільше зростання зафіксовано в Харкові, тоді як найменше – у Києві.
- На сайтах семи великих банків, вони зберегли у вівторок карткові курси долара без змін.
Контекст
НБУ оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. У Нацбанку наголосили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24.02.2022 р. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, пояснив регулятор. Що саме змінив Нацбанк і чи слід очікувати паніки на валютному ринку, читайте в матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.