Категорія
Новини
Дата

Інфляція в Україні у березні прискорилася до 4,5% – Держстат 

Інфляція в березні порівняно з лютневою становила 4,5%, у річному вимірі за підсумками березня ціни зросли до 13,7%, свідчать дані Держстату. На споживчому ринку найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Зростання базової інфляції за місяць склало 3,8%. У річному вимірі вона збільшилася до 10,5%.
  • В березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 6,2%. Найбільше (на 21,3% та 15,5%) подорожчали фрукти та овочі. На 9,8–3,5% зросли ціни на рис, продукти переробки зернових, цукор, сало, соняшникову олію, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, масло, молоко, сир та яйця, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти.
  • Одяг і взуття подорожчали на 13,0%, у тому числі одяг – на 13,3%, взуття – на 12,5%.
  • Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося в основному через підвищення цін на оренду житла на 4,0%, утримання та ремонт житла – на 2,2%.
  • Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 5,6% у першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 8,1%.
  • Підвищення ціни на транспорт на 4,2% в основному спричинено зростанням цін на паливо та мастила на 7,7%.

Контекст 

В НБУ оцінили інфляцію у березні на рівні 2,1%, у річному вимірі – 11,1%, а базову – 8,5%. Відхилення від прогнозних показників є помірними, сказав в інтервʼю ЕП голова НБУ Кирило Шевченко.

Інфляція у лютому прискорилася до 1,6%, у річному вимірі до 10,7%, свідчать дані Держстату. Інфляційний тиск у лютому посилювався на тлі нагнітання військової загрози і зрештою вторгнення РФ в Україну. Передусім стрімко зросли ціни на продукти харчування та пальне з огляду на надмірний попит та порушення ланцюгів постачання.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні