Категорія
Новини
Дата

Споживчі ціни в березні зросли на 2,1%. Голова НБУ вважає темпи інфляції помірними

Інфляція в Україні в березні становила 2,1%. Відхилення від прогнозних показників є помірними, сказав в інтервʼю ЕП голова НБУ Кирило Шевченко.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За підсумками березня НБУ оцінив зміну інфляції у 2,1%, показник рік до року становив 11,1%, базова інфляція – 8,5%. Оцінка інфляції в НБУ проводиться на основі вебскрепінгу, уточнив Шевченко. 
  • Причини подорожчання – логістичні проблеми та зростання виробничих витрат, сказав голова НБУ.
  • Прогноз НБУ, який виходив ще до війни, передбачав зростання індексу цін за березень у річному вимірі на рівні 9,2%. «Тобто відхилення навіть попри війну є помірним», – наголосив Шевченко.

Контекст

Інфляція в Україні у лютому прискорилася до 1,6%, у річному вимірі до 10,7%, свідчать дані Держстату.

Інфляційний тиск у лютому посилювався на тлі нагнітання військової загрози і зрештою вторгнення РФ в Україну. Передусім стрімко зросли ціни на продукти харчування та пальне з огляду на надмірний попит та порушення ланцюгів постачання.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні